Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

17.05.13 13:35

Визначено найкращих знавців та дослідників Європи серед євроклубівців Сумщини

 

15 травня 2013 року в м. Суми відбувся фінал обласного інтелектуального Конкурсу знавців Європи, а також підведення підсумків Конкурсу дослідницьких проектів «Європейське обличчя Сумщини». Організатори конкурсів – СМГО «Центр європейських ініціатив». Партнером виступив Сумський державний університет.

В рамках Конкурсу знавців Європи 14 учасників доводили свою кмітливість та компетентність, відповідаючи на питання з історії, географії, архітектури, культури та інших аспектів, пов’язаних із ЄС та Європою взагалі. Шестеро з тих, хто найкраще відповів на всі питання, пройшли в другий тур конкурсу, де їх завданням було дати розгорнути 3-хвилинну відповідь на одне із питань на вибір. Зокрема, цьогорічні питання стосувались мовного питання в Україні, кризи в ЄС, а також Європейського року громадян-2013. Хоча свої промови учасники готували завчасно, додатковими викликами для них стали необхідність спілкуватися з аудиторією та відповідати на додаткові питання по темі виступу.

У гострій інтелектуальній боротьбі переможцями конкурсу стали:

  • 1 місце – Литвин Ірина Олександрівна, Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 7, 11 клас;
  • 2 місце – Жульов Віталій Валерійович, Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 7, 11 клас;
  • 3 місце – Денисова Анна Ігорівна, Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5, 11 клас.

На заході також були оприлюднені результати іншого конкурсу – «Європейське обличчя Сумщини», на який команди євроклубів подали власні дослідницькі роботи, присвячені видатним, на думку учасників, лідерам громадянського суспільства Сумщини. У роботах учасників були висвітлені біографії цих людей, їх історії успіхів та який саме вклад вони зробили. Дослідження були представлені у вигляді відеофільмів, інтерв’ю, фото-історій, усних історій, тощо.

На конкурс було загалом подано 12 робіт євроклубами з міст Суми, Охтирки, Лебедина та Шостки, а переможцем стала команда КУ СЗОШ № 5, євроклуб “Euroway” з проектом «Безкорисливе серце, безмежна душа», присвяченим Наталії Михайлівні Линтварьовій – меценату, громадському діячу, вчительці. Друге та третє місце зайняли команди ССШ№ 23, євроклуб “Euroteens” та ССШ № 29, євроклуб “ЄвроStar”.

Переможці конкурсів були нагороджені призами від Центру європейських ініціатив, Сумського державного університету та Представництва ЄС.

Конкурси проводились в рамках цьогорічних святкувань Дня Європи на Сумщині.