Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.08.11 13:09

Волонтери ЦЄІ ділилися досвідом проведення заходів з європейської тематики

Автор: Інна Битюк

Чотири сонячні серпневі дні - 9-12 серпня 2011 року - Мережа центрів європейської інформації проводила підсумкову конференцію у рамках проекту «Волонтерство – шлях до успіху! Підвищення спроможності центрів європейської інформації». Щоб поділитися своїми досягненнями, до міста Суми з’їхалися учасники з Вінниці, Дніпропетровська, Хмельницького, Кременчука та Чернівців.

У ході підсумкової конференції учасники презентували реалізовані волонтерські ініціативи, обговорили та оцінили їх, дали оцінку діяльності Центрів європейської інформації щодо співпраці з волонтерами, провели творчі майстерні з дітьми із пересувного наметового табору «Сузір’я» із селища Курган Лебединського району, а також спланували подальшу спільну міжрегіональну діяльність між волонтерами різних ЦЄІ.

Першого дня зустрічі представники центрів європейської інформації із шести міст України (Дніпропетровськ, Чернівці, Хмельницький, Вінниця, Кременчук та Суми) презентували результати реалізації своїх проектів-ініціатив. Нагадаємо, що Дніпропетровський ЦЄІ проводив дискусійний кіноклуб «Волонтерська активність»; ЦЄІ в м. Чернівці – організовував вечори-бесіди серед молоді стосовно європейських структур, країн Європи; ЦЄІ м. Хмельницький створив інтерактивний намет в рамках святкування Дня Європи у своєму місті; Сумський ЦЄІ організував інтерактивний намет в рамках Дня Європи; Вінницький ЦЄІ реалізував проект «Казкова Європа для дітей», а Кременчуцький ЦЄІ провів конкурс фотографій «Європейська фотоідентичність Кременчука».

Другого дня учасники конференції продовжували роботу в пересувному наметовому таборі «Сузір’я». Під відкритим небом у сосновому лісі тренери (Ярина Боренько із м. Львів та Андрій Донець із м. Донецьк) та волонтери давали оцінку своїх ініціатив та з’ясовували, наскільки успішною виявилася співпраця між ЦЄІ та волонтерами у їх регіоні.

Перевірити волонтерські навички та втілити свої ідеї у життя ще раз учасники підсумкової конференції змогли третього дня - під час творчих майстерень з дітьми з табору. Трьохгодинна робота з підростаючим поколінням (молодь віком 13-17 років) дала свої результати – молодь більше дізналася про Європу, замислилася над загальнолюдськими цінностями, спробувала розібратися у європейських цінностях та просто весело провела час. Учасники ж, втомлені від літньої спеки, але щасливі від спілкування з дітьми, - повернулися в Суми, де й презентували та обговорювали з тренерами роботу з дітьми в таборі.

В останній день зустрічі кожне місто-учасник отримало спеціальний сертифікат від Мережі центрів європейської інформації України, згідно з якими двоє волонтерів від кожного з шести присутніх ЦЄІ зможуть відвідати ЦЄІ іншого регіону та спільними зусиллями реалізувати ще один проект. Тож, до 15 жовтня 2011 року матимемо ще декілька реалізованих проектів волонтерами Мережі ЦЄІУ.

Проект «Волонтерство – шлях до успіху! Підвищення спроможності центрів європейської інформації» реалізується СМГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» під егідою Мережі ЦЄІ України. Захід відбувався в рамках навчальної програми з фасилітації, що фінансується проектом UNITER