Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.08.11 09:20

«Все ще повертаючись до Криму…»

Автор: Інна Битюк

Школярі спеціалізованої середньої школи № 25 у вересні 2011 року привезуть у Суми виставку фоторобіт, присвячену дотриманню прав людини, зокрема щодо проблем національних меншин - кримських татар – в Україні. Виставка стане заключним етапом участі школярів у проекті «Все ще повертаючись до Криму…», організованої Регіональним благодійним фондом «Резонанс» (м. Львів) за фінансової підтримки Фундації «Пам'ять, відповідальність, майбутнє» (Німеччина). Партнером проекту з м. Суми стала громадська організація «Центр європейських ініціатив».

Проект «Все ще повертаючись до Криму…» триває з травня по жовтень 2011 року і створений для підвищення обізнаності молоді з питань прав людини через дослідження, аналіз та візуалізацію життєвих історій кримських татарів. У ньому беруть участь 30 школярів із шести регіонів України – Львова, Сум, Вінниці, Закарпаття, Полтави та Автономної Республіки Крим. Суми представляли учасники євроклубу ССШ № 25 «Гармонія» Олег Гусєв, Аліна Гвоздецька, Роженко Ольга та Катерина Безверха, а також координатор євро клубу Тетяна Роженко.

Робота проекту складається з трьох етапів – проведення майстерень, доведення інформації до громадськості та організація фотовиставки. Майстерні проходили в 5-10 травня в с. Ходжа-сала біля Бахчисараю. Вони передбачали теоретичне знайомство з концепцією прав людини та аналіз історичних подій другої половини ХХ-початку ХХІ століття. У ході майстерень школярі ознайомилися з процедурами підготовки та проведення інтерв’ю, створення фоторепортажів та статей, а також відпрацювали отримані навички безпосередньо в спілкуванні с кримськотатарською громадою. Після травневої майстерні учасники отримали завдання обробити матеріали, отримані в ході інтерв’ю в Криму, та підготувати статті і фоторепортажі про становище кримських татар в сучасній Україні.

З травня по серпень учасники проекту презентувати громадськості результати своєї діяльності. Так, євроклубівці ССШ № 25 «Гармонія», проводили тренінги з прав людини для учасників євроклубу Верхньосироватської школи, Сумської спеціалізованої школи № 10 та № 25, а також під час оздоровчо-краєзнавчої експедиції до с. Курган Лебединського району.

З фотографій, зроблених учасниками травневої майстерні, буде підготовано набір промоційних матеріалів (набори фотокарток, постери, флаєри тощо), які розійдуться по всій Україні, та оформлено переїзну фотовиставку. Графік, концепцію та матеріали експозиції учасники зі всієї України обговорюватимуть у кінці серпня. Виставку планується представляти в приміщеннях Центрів європейської інформації, школах або в інших публічних місцях усіх шести регіонів (по два тижні у кожному регіоні). Початок показів – у вересні 2011 року. У Сумах переглянути фотороботи й дізнатися більше про кримських татар, питання їхньої депортації, побуту й культури з есе школярів можна буде у кінці вересня в Центрі європейської інформації за адресою: Сумська обласна наукова бібліотека, вул. Героїв Сталінграда, 10.