Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Міжнародний тренінг «Попередження гендерного насильства через молодіжну роботу», Суми, грудень 2009

Партнери:

  • «Центр європейських ініціатив», Україна;
  • Молодіжна асоціація “DRONI”, Грузія

Підтримка: Європейський Молодіжний Фонд

Дата проведення: 20-25 грудня 2009 року.

Місце проведення: Суми, Україна.

Учасники: 20 молодих людей з України та Грузії, віком від 18 до 30 років.

Мета тренінгу – сприяння гендерному рівноправ’ю та попередження гендерного насильства шляхом молодіжної роботи у країнах-учасницях проекту. У тренінгу взяли участь 20 молодих людей з України та Грузії. Серед них представники НУО, молодіжні лідери та громадсько-активна молодь. 

Під час п’ятиденного тренінгового курсу учасники ознайомилися з поняттям «гендеру» та його місцем у суспільстві. Проаналізувавши гендерні обмеження у власних культурах, учасники дійшли до висновку, що у сучасному суспільстві, коли мова йде про гендерні обмеження, невід’ємну роль грають культурні традиції, релігія та історія кожної окремої країни.

Також під час тренінгу була розкрита тема гендерного насильства, визначена його природа та види. Всі аспекти розглядалися крізь призму особливостей кожної країни, аналізуючи сприйняття гендерного насильства в Україні та Грузії.

Наступним логічним етапом тренінгу став пошук шляхів попередження цього явища у сучасному суспільстві. Учасники ознайомилися та проаналізували існуючі міжнародні правові інструменти з прав людини, що стосуються насильства за статевою ознакою. Після опрацювання міжнародних документів, учасники порівняли їх з існуючою правовою базою у своїх країнах. Разом з тим, вони дійшли до висновку, що для попередження гендерного насильства у сучасному суспільстві необхідна тісна співпраця між усіма його складовими.

Окремий день був присвячений розробці власних проектів, спрямованих на попередження гендерного насильства у країнах-учасницях тренінгу. Серед запропонованих проектів були: молодіжні обміни, семінари, тренінги, акції та ін. На думку учасників саме активна діяльність та співпраця державного сектору, громадських організацій та ЗМІ може сприяти попередженню гендерного насильства у сучасному суспільстві.

Окрім того, що молодь дізнавалася багато нової інформації, вони ще обмінювалися власним досвідом роботи у сфері попередження гендерного насильства.

Цікавим моментом програми були національні вечори, на яких учасники презентували традиції та культуру власних країн.          

Активна робота протягом п’яти днів згуртувала учасників міжнародного тренінгу, сприяла подоланню існуючих стереотипів, надала натхнення на подальшу роботу та допомогла знайти однодумців та партнерів у майбутніх проектах.   

Наприкінці тренінгу учасники виробили мапи, керуючись якими можна прийти до Країни Гендерного Рівноправ’я.

Одна з груп назвала свою країну «Смайлляндія». Для того, щоб дістатися цієї омріяної країни суспільству потрібно переплисти через море Стереотипів, пройти крізь хащі лісу Дискримінації, подолати гори Дезінформації та кам’яні джунглі Насиль-міста. Подолавши ці перешкоди, суспільству відкриються простори Країни Рівноправ’я, в якій немає гендерного насильства та дискримінації, де люди рівні незалежно від їх статті.