Молодіжний обмін «Бідність – це не історія!», Істбурн, Англія, серпень 2010
Організатори: Wishing Well Charity, м. Істбурн, Великобританія
Партнери:
- СМГО «Центр європейських ініціатив», м. Суми, Україна
- Фундація Вільяма Тіррелля, м. Слатіна, Румунія
- Молодіжна асоціація Стамбульського міського муніципалітету, м. Стамбул, Туреччина
- Вірмянській центр освіти та демократизації, м. Єреван, Вірменія
Дата проведення: 22-31 серпня 2010
Місце проведення: м. Істбурн, Великобританія
Учасники: 35 молодих людей з п’яти країн (Україна, Туреччина, Румунія, Вірменія, Великобританія), віком від 15 до 25 років
Робоча мова: англійська.
Проект «Бідність – це не історія!» - це багатосторонній проект, що був реалізований за фінансової підтримки програми Молодь у дії Європейського Союзу. Мета цього молодіжного обміну – сприяти розумінню молоддю бідності, різних видів бідності, виключення, що виникає у суспільстві і є спричиненим бідністю. Завданням для учасників було визначити можливі шляхи зміни сприйняття бідності та способів боротьби з цим явищем у суспільсті у європейському контексті і не тільки. Особлива увага приділялися бідності серед дітей. Молодь приймала участь у різноманітних творчих майстернях, рольових іграх, дебатах, презентаціях та круглих столах і головної темою всіх заходів була бідність, дитяча бідність та соціальне виключення. Молодь ділилася своїми знанняни стосовно бідності у їхніх країнах, адже одним з домашніх завдань для всіх учасників було дослідити стан бідності у власних країнах та шляхи боротьби з бідністю, які застосовуються як збоку держави, так і збоку неурядового сектору. Для привернення громади Істбурну до події та до проблеми бідності у світі молодь мала змогу зустрітися з мером міста, а також провести фотовиставку.
Фотовиставка була однією з головних подій обміни, адже кожна країна підібрала світлини, які відображали візії бідності у кожній країні. Молодь проводила виставку на набережній міста, розповідаючі мешканцям та гостям міста про проблеми бідності у своїх країнах та про мету цього молодіжного обміну. Серед гостей виставки були представники Європейського Парламенту у Великобританії та представники Парламенту Великобританії. Незважаючи на, мяко кажучи, жахливу погоду, холод та дощ, було багато людей, які не проходили повз, а з цікавістю запитували учасників розповісти про те че інше фото, розповісти про власну країну. Хочеться зауважити, що всі світлини учасники робили самі.
Наступним важливим заходом у рамках молодіжного обміну була благодійна акція у м. Хастінгсі, зорганізована громадськими організаціями міста і до якої долучилися учасники проекту як волонтери, допомогаючи збирати пожертви.
Звичайно невід’ємною частиною обміну був національний вечір, під час якого учасники представляли свої країни, звичаї, національні страви та напої. А для українців, то було подвійне свято, бо цей вечір співпав з Днем Незалежності! Українські учасники з гордістю представили Українські звичаї, танці, пісні, заспівали з усіма наш гімн та запросили поласувати українськими стравами.
Останній день обміну учасники провели відкриваючи для себе одну з найбільш інтернаціональних та яскравих столиць світу – Лондон.
Після повернення до дому українські учасники провели дві творчі майстерні для молоді міста Суми та Сумської області. Одна майстерня була проведена у Сумській обласній науковій універсальній бібліотеці, а друга у санаторію «Ровесник». Учаснки майстерень дізналися, що таке бідність, яким чином визначається рівень бідності, що таке споживчий кошик, а також зіграли у стимуляційну гру «Боротьба за владу та багатство». Під час гри молодь мала змогу на собі відчути, що таке соціальна нерівність у суспільстві, відчути себе «поважними донорами та меценатами», а також спробувати досягти «економічної рівноваги» між різними прошарками суспільства. Учасники молодіжного обміну виступили у ролі «живих бібліотек» та розповіли про свій досвід та враження участі у міжнародному проекті. Одночасно була також відкрита виставка світлин у Сумській обласній науковій універсальній бібліотеці, які учасники привезли з Великобританії «Образи бідності. Україна».