Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тренінг «Міжкультурна фасилітація для подолання дискримінації», Суми, Україна, жовтень 2011 року

Протягом 9-15 жовтня у місті Суми проходив тренінг «Міжкультурна фасилітація для подолання дискримінації» за участю молодіжних лідерів із прикордонних держав України – Польщі, Молдови, Румунії, Росії та Білорусії. Проект реалізовувався ГО «Центр європейських ініціатив»(м. Суми, України) у співпраці з Фундацією «Щасливе дитинство» (м. Люблін, Польща) за фінансової підтримки Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи.

Проект спрямовувався на запобігання дискримінації та конфліктів, які викликані міжкультурними непорозуміннями до національних меншин. Вирішення цих актуальних для ХХІ століття питань здійснювалося шляхом міжкультурної фасилітації – ефективної організації обговорення складної ситуації без втрати часу із максимальним залученням учасників конфлікту.

Під час тренінгу піднімалися такі теми, як цінності й культура, розуміння та вирішення конфлікту, а також проходили дебати із позиціями меншин і більшості. У результаті проекту вдалося підвищити обізнаність молоді із шести країн у необхідності запобігання дискримінаціям та міжкультурним конфліктам, зламати стереотипи у ставленні до національних меншин і, головне, – мотивувати 24 молодіжних лідерів виступити із подібними ініціативами у своїх громадах.

Досвід проекту «Міжкультурна фасилітація для подолання дискримінації» буде поширено за допомогою брошури, яка представлятиме матеріали проекту, історії успіху та коментарі учасників.