Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Тренінговий курс для координаторів міжнародних молодіжних обмінів, Мотиш Лешни, Польша, червень 2010

Тиждень з 7 по 13 червня 2010 року 25 молодих людей із трьох країн (Німеччина, Україна, Польща), віком від 18 до 25 років навчалися з організації та управління міжнародними молодіжними обмінами. Організатором заходу виступила Happy Childhood Foundation (Польща). Партнерами були Центр європейських ініціатив, (Суми, Україна) та Association for Youth Welfare Services and Social Work (Німеччина).

У програмі обміну було розглянуто питання про сутність молодіжного обміну та основні елементи молодіжного обміну.Учасники мали нагоду дізнатися більше про те, як використовувати театральну педагогіку, циркову педагогіку, проводити тімбілдінг та створювати атмосферу співпраці на молодіжному обміні, про те, як працювати з міжнародними групами.

Тренери докладно розповіли про найпоширеніші проблеми, що виникають на молодіжному обміні, про шляхи їх вирішення. В ході програми відбувалися дискусії, майстер класи про те, як використовувати проектні методи роботи на міжнародному обміні, та про розробку самих проектів.

Дуже цікаво було дізнатися про те, яку мову використовувати на міжнародних обмінах: як працювати з перекладачем, використовувати спільну мову. Ми також дізналися про те, що таке мовна анімація.

Особливо цікаво було спостерігати та брати участь у національних вечорах. Ми мали нагоду ближче познайомитися один з одним та більше дізнатися про культуру та традиції українців, німців та поляків.

У ході програми відбулася також екскурсія до Любліна, на якій учасникам було запропоновано пограти в своєрідний фут – квест ( знайти відповіді на питання з історії Любліна) і таким чином більше дізнатися про це чудове місто.