Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

03.08.15 16:38

«Академія громадянина» в Польщі: відгуки учасників проекту

 

З 19 по 27 липня поблизу м. Люблін (Польща) відбулась «Академія громадянина» для 20 молодіжних активістів з міста Суми та Сумської області. Організаторами заходу виступили СМГО «Центр європейських ініціатив» та Фундація «SEMPRE A FRENTE».

Метою академії було провести навчання для людей, що хочуть змін у власних громадах, тим тонкощам неформальної освіти, без яких громадську діяльність важко уявити: розвиток лідерських навичок, розподіл ролей та робота в команді, тайм-менеджмент, написання та аналіз соціального проекту на етапі розробки та на етапі завершення, впровадження в життя актуальних для громади питань.

У результаті спільної роботи 4 групи по 5 чоловік напрацювали 4 ідеї, які невдовзі будуть реалізовуватись в Сумах. Одна на екологічну тематику, а три направлені на розвиток молодих сумчан через нові методи неформальної освіти. Слідкуйте за анонсами заходів на сайті та на сторінках соціальних мереж.

Але не роботою єдиною. Під час візиту для учасників були організовані екскурсії до м. Казімеж-Дольни, де сумчани познайомились красою міста та історичними пам’ятками краю. Особливо приємно дізнатись, що українці допомагали відбудовувати місто після повені в 2010 році. Для розуміння, Казімеж-Дольни за населенням близько 4000 людей, але фантастично розвинута інфраструктура та повне місто туристів, що приїжджають сюди подивитись на Гору Трьох Хрестів, руїни Замку, Оборонну вежу ХІІІ століття, будинки Пришиблів. Особливо запам’яталась екскурсія Віслою на паромі.

Також активістам вдалось добре провести час в Любліні. Спочатку організатори запропонували «Квест по місту Люблін», після якого місто стало наче своїм. До речі, з 2013 Суми та Люблін стали містами-партнерами, про що повідомляє золотиста табличка на міській раді польського міста. Особливо вразив красою та креативністю Фестиваль вуличного мистецтва – канатохідці посеред міста, внизу точкові музичні та ігрові зони, акробатичні та циркові трюки, великий вечірній концерт. Потрібно тільки було встигати переходити від одного дійства до іншого.

Владислав Діброва, учасник «Академії громадянина»: «Спасибі організаторам за нові знання та за подачу інформації під незвичним кутом зору. Приємно від того, що потрапляєш в середовище, де ти розумієш всіх і всі розуміють тебе, і всі наші дії та помисли напрямлені на покращення суспільства. Також величезна подяка за можливість побачити Польщу та зміни в ній після вступу до Європейського союзу. Україна поступово йде аналогічним шляхом, але нам ще є до чого прямувати».

Кондратенко Андрій, учасник «Академії громадянина»: «Я не вперше на подібних заходах, але маю хороші враження від роботи в групах. У нашій групі вдалось знайти спільну мову по майбутньому проекту, хоча ми об’єднались без якоїсь попередньої домовленості. Будемо працювати та залучати громаду до питання повторного використання ПЕТ-пляшок, дуже хочу, щоб нам все вдалось в Сумах».