Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.04.11 17:51

Центр європейських ініціатив – «Посольство Миру»

Автор: Інна Битюк

Протягом тижня – 3-10 квітня 2011 року – представники СМГО «Центр європейських ініціатив» єдині з України взяли участь у проекті Ради Європи «Молоді посли миру». Проект складається з декількох навчальних етапів – перший проходив у квітні в м. Страсбург (Франція), наступний відбудеться у жовтні 2011 року в м. Будапешт (Угорщина). Усього ж проект розрахований на 2011-2013 роки.

У французькому місті зібралися 25 представників із країн Ради Європи, які мають конфліктні ситуації всередині держави, - Чечня, Вірменія, Грузія, Греція, Косово, Боснія і Герцеговина, Македонія, Нагорний Карабах, Фінляндія, Швеція, Білорусія, Росія та інші. Вони представляли активну молодь, громадські організації чи наукову спільноту, для кого актуальна та важлива тема «Права людини». Для обговорення Україна піднімала питання прав емігрантів, сепаратизму, національних меншин та дотримання права на свободу слова.

У ході проекту учасники відвідали Європейський суд з прав людини, де дізналися про резонансні конфліктні ситуації Європи та познайомилися із системою захисту прав людини у найпрестижнішій організації, яка займається контролем та дотриманням прав і свобод людини і громадянина, закріплених в Європейській конвенції з прав людини.

Окрім теоретичних знань, набутих у Страсбурзі, учасники проекту до жовтня 2011 року беруть участь у практичному етапі – навчанні через мережу Інтернет в режимі он-лайн. Закріпити ж здобуті знання з прав людини, отримані під час першого семінару, вони зможуть реалізуючи різноманітні просвітницькі та адвокаційні заходи у своїх країнах. Під час наступного семінарі в Угорщині учасники отримають знання з вирішення конфліктів, які потім зможуть використати під час реалізації проектів на місцях. Відтак, за результатами проекту «Молоді посли миру», до 2012 року буде створена Мережа молодих послів миру, головним завданням якої буде вирішення конфліктних ситуацій у країнах Ради Європи ще до моменту їх зародження шляхом просвітницької діяльності.