Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

04.12.08 17:36

Чеський експерт з питань євроінтеграції відвідав Суми

Рубрики: Новини євроінтеграції

 

24-29 листопада на запрошення ГО «Центр європейських ініціатив» в рамках українсько-чеської програми експертної підтримки проєвропейських організацій України у сфері європейської інтеграції місто Суми відвідав експерт із Чеської Республіки пан Томаш Вайс.

В рамках візиту було заплановано знайомство із діяльністю організації, консультації та надання практичних порад, візити та зустрічі із представниками місцевих органів влади, лідерами молодіжних європейських клубів, громадою.

Одним із вагомих результатів візиту експерта стало розроблене бачення проекту обласної програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції України та його презентація представникам Сумської облдержадміністрації та обласної ради. Представники місцевої влади також виявили своє зацікавлення у впровадженні в області позитивного чеського досвіду на шляху до членства у ЄС та у подальшій розбудові українсько-чеської співпраці.

Під час зустрічі із шкільною молоддю міста, експерт поділився досвідом та розповів про можливості отримання вищої освіти у країнах ЄС, які надаються для абітурієнтів із України.

В ході зустрічі із лідерами Мережі євроклубів Сумщини, обговорювалися можливості налагодження партнерства та реалізація спільних проектів між проєвроейською молоддю України та Чехії.

В передостанній день свого візиту експерт проводив навчання для працівників та волонтерів організації із основ функціонування Європейського Союзу: історія виникнення ЄС, співвідношення та розподіл обов’язків між інституціями, забезпечення рівного представлення позицій всіх країн-членів ЄС та прозорість процесів прийняття рішень.

Наприкінці візиту було визначено коло спільних інтересів та досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю. Експерт також запропонував і надалі надавати спою підтримку у пошуку партнерів для спільних проектів між Україною та Чеською Республікою.

Програма експертної підтримки проєвропейських організацій України здійснюється мережею проєвропейських організацій України та Інститутом Європейської політики «EUROPEUM» (Чехія) в рамках проекту «Посилення спроможності проєвропейських громадських організацій України впливати на процес європейської інтеграції та формувати підтримку європейського курсу серед населення України», за підтримки МФ «Відродження», та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки.