Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

17.03.15 08:15

Фінала дебатного турніру у місті Суми. Хто переможець?

 

Як об'єднати країну? Відповідь на це запитання шукала активна молодь міста Суми в рамках проекту «Молодіжні дебати: Чи є в регіонах України спільні цінності, які здатні об'єднати країну?» Захід відбувся на базі Сумського Державного Університету, 12-13 березня 2015 року, серед студентів та старшокласників, які в січні вже пройшли тренінг з дебатної майстерності.

Організатором дебатного турніру виступила Сумська міська громадська організація «Центр європейських ініціатив». У перший день регіонального турніру, за результатами жеребкування темами для обговорення півфіналу стали: «Цей уряд вважає, що мовне питання - тягар на шляху до об'єднання країни» та «Цей уряд захистить права меншин». Досвідчені учасники гідно відстоювали свою точку зору як зі сторони уряду, так і зі сторони опозиції. За результатами цього дня регіональних дебатів до фіналу пройшли чотири команди – дві команди старшокласників та дві команди студентів. У фіналі комісія з трьох суддів слідкували за дискусією на політичну тему: «Цей уряд розробить план дій щодо об'єднання нації». Переможці регіонального турніру змагатимуться у мистецтві аргументації зі своїми ровесниками з інших міст у фіналі, що буде проходити у квітні у м. Вінниці, оскільки аналогічні турніри у березні проходять в 4 регіонах України.

Проект здійснює громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Партнером проекту виступає ініціативна група «Є-Дія» Мережі центрів європейської інформації України з регіональним партнерам у м. Суми - СМГО «Центр эвропейських ініціатив».

Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків студентів чотирьох регіонів України (м. Вінниця, м. Львів, м. Кременчук та м. Суми) через проведення тренінгів та дебатних турнірів на тему спільних цінностей, які здатні об'єднати країну.