Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

27.09.12 15:28

Ми перетнули кордон – приєднуйся до нас!

 

6-10 вересня 2012 року у м. Суми 36 молодих людей з 6 країн (Німеччина, Грузія, Вірменія, Польща, Румунія та Україна) перетнули кордони, створені внутрішніми та зовнішніми бар’єрами всередині кожного з нас та між нашими країнами. Цей «великий крок для людини» був зроблений у рамках міжнародного молодіжного обміну «Кордони перед нами – кордони всередині нас», що реалізувався СМГО «Центр європейських ініціатив» за підтримки програми «Молодь в дії» Європейської комісії.

Під час спільної роботи молодь визначила причини та шляхи перетину кордонів у наших реаліях. У результаті обговорення учасники прийшли до висновку, що причиною більшості кордонів є внутрішні страхи та боязнь виходу із зони комфорту. Молоді «експерти» використовували для обговорення поняття «перетину» кордонів замість їх «руйнування». Цей основний меседж був презентованій місцевій громаді під час вуличної акції, яку провели учасники молодіжного обміну.

У рамках акції учасники підготували декілька інсталяцій та флешмоб. Інсталяції представляли умовний перетин кордону та отримання паспорту громадянина світу. Перехожим пропонували пройти крізь двері встановлені просто в центрі вулиці Соборної, після чого їм пропонували заповнити анкету своєї мрії. Анкета спонукала перехожих замислитися про свою мрію, сформулювати її, а також написати три поступових кроки її досягнення. Наступною дією, що пропонували зробити учасники, була фотографія на великому паспорті, який був символом подолання бар’єрів та перетину кордонів. Всі, хто фотографувався, отримували посилання на групу проекту в соціальній мережі, де вони могли відмітити себе на фотографії, а також дізнатися більше про проект.

Учасники також роздавали перехожим різноманітну інформацію щодо можливостей навчання, подорожування та стажування за кордоном та ділились особистим досвідом мобільності та перетину кордонів.

Частиною акції став флешмоб. Учасники привернули увагу сумчан до факту, що більшу частину життя вони проводять ніби у коконах, не виходячи за рамки своєї зони комфорту. Кожен має свою мрію, але вона знаходиться на різних стадіях виконання. Але наступає момент, коли людина виходить за межі зони комфорту і крокує до своєї мети.

У соціальній мережі була створена група проекту, де були розміщені коментарі учасників щодо кожного дня програми молодіжного обміну, а також фотографії з акції.

Фіналом акції стала прес-зустріч учасників молодіжного обміну та представників місцевих ЗМІ. Під час зустрічі молодь ділилася своїми враженнями щодо обміну, акції, міста Суми та України в цілому. Один із учасників проекту, представник вірменської групи, так прокоментував вплив акції на місцеву громаду: «Дуже цікавим та надихаючим був досвід того, що такі прості та звичайні дії можуть активувати громаду, що люди можуть бути задіяні у всі заходи, організовані молоддю з шести країн. Головним моментом тут є той факт, що з невеликою кількістю грошей молодь може мати величезний вплив на місцеву громаду, змусити громаду дихати».

Учасники проекту також зробили багато відкриттів особисто для себе і перетнули багато кордонів, які вони мали, про які вони знали і навіть ті, про які вони не здогадувались до цього молодіжного обміну:

«Я перетнув український кордон та дізнався, що Україна має багато спільного з нашими країнами. Я також перетнув власні бар’єри, отримавши досвід публічного виступу».

«У цьому проекті я перетинала здебільшого внутрішні кордони. Я відкрила багато ментальних кордонів у собі».

«Я опинялась за межами своєї зони комфорту більшу частину часу (вулична акція, підготовка румунського національного вечора, нове навколишнє середовище). Перед приїздом до України я боялась нового досвіду спілкування з українцями, мовного бар’єру та мала багато інших стереотипів. Я приїхала до України, щоб подолати ці кордони».