Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

19.10.12 15:27

Міжнародний молодіжний обмін «Твори та дій»: як це було

 

2-10 жовтня 2012 року у м. Суми відбувся міжнародний молодіжний обмін, що зібрав 35 молодих людей з 5 країн: Вірменії, Грузії, Німеччини, Польщі та України. Молодіжна зустріч стала можливою завдяки програмі Європейського Союзу «Молодь в дії», у рамках акції 3.1 «Молодь у світі». Організатори проекту – СМГО «Центр європейських ініціатив».

Молодіжний обмін «Твори ‘та’ Дій» надав молодим людям можливість отримати новий досвід, відкрити свою ідентичність та порівняти її з іншими, отримати різноманітні соціальні навички, такі як міжкультурне спілкування та робота в команді.

Використовуючи методи неформального навчання, проект «Твори ‘та’ дій» допоміг молодим людям відкрити в собі активного громадянина та використати можливості мистецтва для висловлення власних потреб, проблем та вимог.

Музика, танці та театр стали інструментами для самовираження, розвитку, самопізнання, усвідомлення ідентичності та формування особистостей, що беруть свідому участь у соціальному житті.

Результатом спільної роботи молоді став творчий перформенс, що відбувся 8 жовтня в Сумській обласній науковій бібліотеці. Метою заходу було привернення уваги до включення молоді з обмеженим економічним та соціальними можливостями до активного життя громади та створення свята різноманіття культури у всіх її проявах.

Відгуки учасника проекту з Чернівців Макчима Малкова:

«Перед початком обміну мене трохи «гризли» певні сумніви стосовно того, чи варто взагалі їхати. Але жага до відкриттів та нових знайомств знову взяли гору. І як виявилося, не даремно.

Важко навіть назвати цей проект черговим. Скоріше, одним з кращих. Одразу вразила локація табору, який знаходився за містом, посеред соснового лісу. Ще більше здивувала чудова, різноманітна та поживна їжа. Бувало, по декілька разів на день запитував коли у нас обід )))

Та справжньою родзинкою стали учасники обміну Art&Act, які приїхали з Арменії, Грузії, Німеччини, Польщі та різних куточків України. Вперше, мені доводилося отримувати задоволення від спілкування та співпраці з усіма учасниками проекту без винятку. А їх було більше 30 і в кожного власні таланти! Як результат, дні пролітали як хвилини. До того ж, з погодою дуже підфартило, яка дозволила нам проводити деякі «воркшопи» на сонечку.

А що вже говорити про ігри та екскурсії! Цікавим та пізнавальним був майстер клас з ліплення півників-свищиків з глини. А Суми вразили своєю архітектурою, яка не характерна західній Україні.

Знову ж таки, сил та енергії додавала смачна їжа, яка допомагала усім активно працювати над поставленими завданнями в окремих групах та успішно складати усі ідеї до купи. А продуктивна робота під наглядом керівників груп та талановитість учасників, за короткий термін дозволила провести успішний перфоманс в обласній бібліотеці міста.

Чудовим відпочинком були культурні вечори країн-учасниць, які давали можливість почастувати смачненького та дізнатися багато нового про Вірменію, Грузію, Німеччину та Польщу не покидаючи України. А запальні танці як завжди були завершенням чудового дня та сподіваннями на не менш чудовий наступний день. Шкода, що подібне «свято» не могло тривати вічно. Правда кажучи, у кожного учасника є таємне сподівання на те, що зовсім незабаром, організаторам даного обміну вдасться знову зібрати усіх нас під єдиним дахом у черговому обміні. Сподіваюся, що так воно і буде.

Отже до зустрічі!!!»