Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

03.06.15 12:48

Міжнародний тренінг у Грузії для тих, хто працює з мігрантами

 

СМГО «Центр європейських ініціатив» запрошує представників громадських організацій та ініціативних груп з України взяти участь у тренінговому курсі “TRANSFORMERS: Migrants’ Transition to Participation”. В рамках проекту представники 8 країн Європи та Кавказу протягом 8 днів працюватимуть над спільною темою. Захід відбудеться у Грузії з 4 по 11 серпня 2015 року в Бакуріані.

«ТРАНСФОРМЕРИ» - це восьмиденний тренінговий курс для молодіжних працівників, що працюють з бенефіціарами, яких торкнулась міграція (біженці, меншини, трудові мігранти, внутрішньо переміщені особи, іноземні волонтери).

Мігранти занадто часто розглядаються лише як бенефіціари заходів НУО, в той час як вони мають також і власноруч брати активну участь у поліпшенні свого положення. В протилежному випадку можуть з’являтись ситуації, коли бенефіціари сприймають з образою будь-які дії, спрямовані на них.

Головна мета проекту полягає у розробці методології згуртування, призначеної для інтеграції соціально виключених мігрантів, шляхом виявлення та вивчення питань, що стосуються міграції, та трансформації їх у компетенції, необхідні для активної участі у громадянському суспільстві та підвищення можливостей для працевлаштування.

Завдання проекту:

 • дослідити і зрозуміти весь процес, що призводить до соціальної ізоляції людей з міграційним досвідом;
 • визначити компетенції, які молоді люди можуть розвинути у сфері міграції та мобільності;
 • зламати стереотип переселенця в якості потенційної людини, що «краде роботу» та є марними для суспільства;
 • розробити методи роботи з молоддю, які можуть сприяти підвищенню професійної компетенції мігрантів на ринку праці;
 • розробити методи боротьби з процес ами «зворотнього-виключення»;
 • поділитися знаннями та передовою практикою роботи з молоддю з міграційним досвідом;
 • поглибити знання у сфері неформальної освіти як безперервного процесу.

Навчальний курс матиме форму польової гри та «табору виживання», що означає, що учасники мають бути готовими грати певну роль в грі та пристосовуватися до деяких несподіваних сценаріїв. Два дні у таборі ми проведемо на відкритому повітрі, коли учасники будуть спати в наметах на відкритому просторі. Очікується, що учасники будуть мати свої власні спальний мішок, килимок, зручне взуття та одяг, які підходять для заходів на свіжому повітрі (намети та деяке кемпінг обладнання буде надано організаторами). Протягом цих двох днів ми будемо ставити та збирати табір, готувати та прибирати разом.

Участь у проекті візьмуть молодіжні лідери та працівники з Грузії, Азербайджану, України, Польщі, Чехії, Молдови, Італії та Естонії.

Навчальні методи, які будуть використані, базуються на принципах неформальної освіти: мастер-класи, дебати, робота в групах та інші інтерактивні вправи. Крім того, програмою передбачені міжкультурні вечори, коли учасники презентуватимуть культури своїх країн.

Захід відбудеться за підтримки програми Європейського Союзу “Erasmus+”.

Учасники проекту:

 • вік – 21-35 років;
 • активні, креативні та відкриті до нового молодіжні працівники;
 • мають досвід роботи та представляють організації, що працюють з мігрантами (біженцями, меншинами, трудовими мігрантами, внутрішньо переміщеними особами, іноземними волонтерами);
 • мають бажання та можливість впроваджувати отримані знання у своїх громадах, а також підтримувати партнерські зв’язки, які будуть налагоджені на проекті;
 • готові після завершення проекту представити свій внесок до публікації, яка стане одним з результатів проекту;
 • мають достатній рівень володіння англійською мовою;
 • мають чинний закордонний паспорт.

Дата проведення: 4 по 11 серпня 2015 року.

Місце проведення: м. Бакуріані, Грузія.

Організатори забезпечують: харчування, проживання, участь у всіх елементах програми, необхідні матеріали та обладнання, а також компенсують вартість проїзду у сумі, що не перевищує 275 євро.

За рахунок учасників: медичне страхування, реєстраційний внесок – 30 євро.

Як подати заявку: бажаючі взяти участь, будь-ласка, до 8 червня 2015 року включно заповніть анкету та надішліть її на електронну адресу info@eu.sumy.ua. Так як кількість місць обмежена, відбір учасників буде відбуватись на конкурсній основі.

За детальною інформацією звертайтесь: info@eu.sumy.ua.