Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

15.06.12 10:54

Молодь з ЄС розповіла відвідувачам євромістечка чому варто бути волонтером

 

11-12 червня 2012р. відвідувачі та гості «Європейського Містечка» у Києві мали змогу ознайомитися із можливостями, які пропонуються для української молоді в рамках Програми Європейського Союзу «Молодь в дії» та нової ініціативи «Молодіжне Вікно Східного Партнерства». Бажаючі спілкувалися з волонтерами Європейської Волонтерської Служби в Україні, знайомитися з історіями учасників та фотовиставкою, дивилися відеоролики про проекти Програми, брали участь в інтерактивних та спортивних іграх, вікторинах.

Захід організовано Мережею інформаційних представників Програми «Молодь в дії»в Україні за підтримки Ресурсного Центру для країн Східної Європи і Кавказу SALTO EECA.

У вступному слові Золтан Салаї, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, зазначив важливість міжнародного волонтерства та необхідність участі молодих українців у подібних програмах.

«До 2012 року в рамках програми «Молодь в дії» українська молодь брала участь у проектах молодіжних обмінів, тренінгів та мережевої співпраці, а також у Європейській Волонтерській Службі.Українські громадські організації виступали в якості партнерів. З 2012 року, в рамках нової ініціативи «Молодіжне Вікно Східного Партнерства», українські громадські організації мають можливість не лише брати участь в програмі, як партнери, а й мають право подавати заявку безпосередньо до Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (EACEA) в Брюсселі на отримання гранту для реалізації проектів в Україні. Бюджет «Молодіжного Вікна Східного Партнерства» на 2012-2013 роки становить 31,5 мільйонів євро.» - зазначають інформаційні представники Програми «Молодь в дії».

Волонтери Європейської Волонтерської Служби (ЄВС) з Франції, Польщі, Іспанії, Португалії та Румунії поділилися власним досвідом діяльності в різних регіонах України.

ЄВС-волонтерка Марта Кацвін, що перебуває у Вінницькому регіональному центрі інформації «Креатив», розповіла про Клуб польської мови, який ведуть волонтери з 2008р., співпрацю з шкільними європейськими клубами, установами та організаціями в рамках свого проекту.

ЄВС волонтери «Центру освітніх ініціатив» Кароліна Вадовська і Міхал Мірковіч презентували досвід реалізації ЄВС проектів у Львівській області.

Волонтерки Колін Дехае та Ева Палка навели приклади проектів ЄВС в МГО «Академія Української Молоді». Волонтерка з Франції в рамках проекту «Європейський Амбасадор» проводить французький та іспанський мовні клуби, фільм клуб, заходи для дітей та молоді в осередку «Світлиця». Волонтерка з Польщі, натомість, залучена у допомогу в роботі з неповносправними у майстернях спільноти «Лярш Ковчег» у Львові.

Про соціальну роботу в Україні розповіла ЄВС волонтерка Всеукраїнської асоціації молодіжного співробітництва «Альтернатива-В» Памела Кайльо.

ЄВС волонтери Донецького дебатного центру презентували проект «Європа - більше, ніж футбол 2012». Метою проекту є принести дух міжнародної дружби дітям, які майже не мають можливості контакту з іноземцями та залишаються далеко від стадіонів та фан-зон під час чемпіонату Європи з футболу 2012. Магда Словік та Олександра Шпеєвська розповіли як волонтери підвищують знання про Європу та Європейський Союз серед школярів.

Чому варто бути волонтером пояснюють дівчата Марта Кацвін та Ольга Кавуненко із Вінниці: «Волонтерство відкриває для нас дуже багато можливостей – як з професійної так і з особистої. В рамках програми «Молодь в дії» можна виїзджати в різні країни та відкривати світ та Європу для себе. Можна відкрити для себе іншу культуру, познайомитися з цікавими людьми, відкрити у собі новий потенціал, допомагати іншим людям. Як волонтер ти маєш силу і змогу, щоб змінити щось у світі. Ти можеш вивчити іноземну мову. Якщо раз поїдеш на волонтерську службу, то потім постійно будеш їздити! І це безкоштовно! Подорожі, нові друзі, нові зустрічі – все це у твоїх руках!».

«Я ЄВС волонтер – і це чудово!» - говорять волонтери Європейської Волонтерської Служби в Україні.

Фото з презентації програми «Молодь в дії» >>