Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

26.08.15 14:19

Молодіжні лідери з європейських країн завітали до Сум заради вирішення конфліктів

 

З 15 по 22 серпня європейська молодь взяла участь у міжнародному проекті «Вирішення конфліктів заради миру». Проект спрямований на сприяння мирному врегулюванню конфліктів через залучення до міжнародного діалогу та об'єднання молодіжних лідерів з 8 різних країн і культур.

В рамках тренінгового курсу учасники обговорили визначну роль активної участі молоді у різноманітних заходах, направлених на побудову миру.

Учасник з Арменії Агас Баграмян зазначив «Для мене цей тренінг був одним з кращих, в яких я взяв участь. Була чітка програма. Реальні конфлікти і реальні рішення. Перш за все, я познайомився з новими проблемами і навчився шукати шляхи їх вирішення за допомогою командної роботи».

Навчальні методи тренінгового курсу базувались на принципах неформальної освіти: майстер-класи, презентації, робота в групах, проектний менеджмент та інші інтерактивні вправи. В рамках проекту учасники взяли участь у «живій бібліотеці», де зустрілися з людьми, які мають безпосереднє відношення до конфлікту, що відбувається на сході України. Один із результатів проекту – міська акція «Я поруч з тобою», її метою було привернення уваги сумчан до питань миру та взаєморозуміння.

«Захід видався досконалим починаючи з організації проекту і закінчуючи програмою тренінгу. Тема була зрозумілою та цікавою до сприйняття завдяки креативному підходу донесення інформації в ігровій формі та кооперації учасників» - коментує учасниця з м. Суми Софія Висторопська.

Участь у проекті взяли молодіжні працівники, тренери, молодіжні лідери, вчителі з Польщі, України, Вірменії, Азербайджану, Грузії, Румунії, Італії та Туреччини.

Тренінговий курс реалізований Сумською міською громадською організацією «Центр європейських ініціатив» разом із польськими партнерами з організації «Цитадель Сиріуса» (м. Люблін) за підтримки програми Європейськго Союзу «Еразмус+».