Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

16.04.15 21:37

Молодіжний обмін в Грузії "Talk Democracy, Walk Democracy": результати проекту

 

З 30 березня по 9 квітня 2015 року в рамках програми "Erasmus+" молодь з СМГО «Центр Європейських Ініціатив» взяла участь у міжнародному молодіжному обміні "Talk Democracy, Walk Democracy" у Грузії (International Scout Center Rustavi). Представники шести країн: Грузія, Швеція, Іспанія, Хорватія, Естонія та Україна знайомились з демократичними інституціями та механізмами їх роботи, молодіжною політикою країн-представників молодіжного обміну.

Організаторами проекту були шведська організація "Active Ukrainians in Europe" та грузинська "Institute for Democratic Changes". Остання розробила та провела цікаву програму, яка включала в себе різноманітні освітні єлементи (симуляційна гра, рольова гра, дебати тощо), які допопмогли молоді розібратись на практиці як працюють демократичні інституції в країнах ЄС.

Учасники мали змогу зустрітися з представниками молодіжного сектору і відвідати Парламент, Міністерство Молоді та Спорту, Верховний Вищий Конституційний суд, Дитячий та Молодіжний Національний центр у місті Тбілісі.

Окрім отриманих знань про демократію та права людини були організовані: міжкультурний вечір, екскурсія по Тбілісі та національна грузинська вечеря (Супра). Як результат, учасники відкрили для себе нові різноманітні знання про культуру,традиції та історію Грузії.

«Так як я перший раз взяла участь у міжнародному обміні, мені було дуже цікаво поглибити свої знання про демократію та демократичні принципи. Я розвинула свої навички публічного виступу. Приємно вразила мене ментальність місцевих жителів.» - Таміла Прогонна.

«За 10 днів даного обміну відкрили для мене нові можливості, які дає молоді програма "Erasmus+". Також мене вразили дружелюбність та гостинність жителів Грузії, їх звичаї, танці та культура.» - Марина Тонкошкур.

«Я беру участь у міжнародному молодіжному обміні не перший раз. Мені дуже сподобалась організація та програма, особливо хочу відмітити сесії, які проводили чудові тренери з Грузії – Ніно Цулая та Учо Йакобідзе – велика подяка їм. Також я отримав багато інформації про культуру та звичаї країн-учасників обміну, цьому посприяв міжкультурний вечір.» - Дмитро Глущенко.

Українцям було цікаво дізнатися думку учасників про Україну та її мешканців.

"You are very well organized, Have amazing leader, friendly and very active." - Anna (Georgia)

"Open and generous. I’m really worried about your problems in Ukraine." - Alex (Estonia)

"I thought that youngsters are not fighters for democracy in Ukraine, but now I changed my opinion and I see the real aspiration to go for a democracy" – Mariam (Georgia)

"Your team is united. Ukrainians are really close to us. We are worried about your political situations." – Stina (Estonia)

"You are all quite different. You are patriots, like a parties and joke a lot." – Dani (Croatia).

"Beautiful people, I really enjoyed taking part in this project with you." – Miguel (Spain).

Українська група щиро вдядчна за якісну роботу організаторам та учасникам обміну ("Institute for Democratic Changes"). Ми впевнені, що знання та досвід, отримані на проекті, допоможуть нам у будівництві сучасного демократичного європейського суспільства.