Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.11.07 05:24

На Сумщині проведено навчальний захід з міжнародної безпеки та НАТО

 

Представники Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО) в рамках проекту «Інформування молоді про демократичні принципи в Сумській, Полтавській, Чернігівській областях» за підтримки National Endowment for Democracy (NED) провели тренінг на тему «НАТО та міжнародна безпека» 26-28 жовтня 2007 року.

Метою тренінгу стало підвищення рівня інформованості молоді щодо програм НАТО та можливостей вступу України до цього Альянсу. 
Проводити тренінг були запрошені працівники Сумського Центру Європейської Інформації.

На початку тренінгу було проведено дискусію на тему «Що для мене є безпека», впродовж якої учасники обговорили це поняття, і оскільки кожен сприймає його по-своєму, то пролунали різні думки щодо визначення та розуміння безпеки. Безпека власна, або близьких, України чи світу взагалі.
Далі всі учасники розподілились на групи та в довільній формі на аркушах паперу продемонстрували, які загрози існують в сучасній Україні. Найпоширенішими й найболючішими проблемами, на думку учасників, є політичні, екологічні, соціальні та культурні.

Також дуже пізнавальним став показ документального фільму «В квартирі у НАТО», в якому висвітлюються незалежні думки та коментарі мешканців України та Польщі (яка, доречі, вже є членом НАТО).

Після перегляду фільму, дискусії та короткої розповіді про Євро-Атлантичний альянс учасники зрозуміли, що НАТО не тільки допомогло новим європейським країнам у подоланні військово-політичних загроз, а і владнати економічні та соціальні негаразди.

На другий день було проведено рольову гру «Європа в кризі». Кожен учасник, виконуючи обов’язки міністра закордонних справ комітету з безпеки Європейської Ради, зміг себе відчути справжнім миротворцем, задача якого полягала у вирішенні складних світових проблем. І результат гри – прийняте єдиноголосне рішення виконати стабілізаційний план «Надія для Алжиру». Завдячуючи застосуванню симуляційної гри «Європа в кризі» молодь отримала чітку уяву про європейську Спільну зовнішню та безпекову політику в дії.

В результаті проведеного тренінгу представники молодіжних організацій із зазначених вище областей більше дізнались про структуру, сутність та устрій світових інституцій безпеки. По закінченню заходу всі учасники отримали почесні дипломи.

Організатори семінару також завдячують інформаційній та методичній підтримці Представництву Фонду Конрада Аденауера в Україні, Центру Інформації та Документації НАТО та Таврійському Національному Університету.

Джерело : Сергій Шум, представник Глухівської молодіжної організації «Мужність»