Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

10.04.08 12:57

Національна безпека – свідомий вибір українців

 

В рамках реалізації безпекової політики України 5-6 квітня 2008 року сумським Центром європейської інформації був проведений семінар «Інтеграція в європейський та євроатлантичний безпековий простір — національний пріоритет України».

Що може краще об'єднати, здружити людей? Що означає стояти пліч о пліч і допомагати один одному? Відповідь — це спільна мета. Кожен українець мріє мати багату, демократичну, правову державу. Як цього досягти? Шлях може бути лише один — інтеграція нашої держави в європейський та євроатлантичний безпековий простір. Європейський вибір України зумовлено її геополітичним положенням та спільною історією формування і розвитку європейської культури. Національним інтересам України відповідає знаходження місця в новій геополітичній ситуації, яке б гарантувало надійне дотримання інтересів національної безпеки, забезпечувало стабільність та прогресивний розвиток Украї ни та корелювалося з потенціалом України.

У заході, який було організовано за ініціативою Центра Європейської Інформації, брали участь представники Сумського державного університету, Сумського національного аграрного університету, Сумського державного педагогічного університету, Кременчуцького політехнічного державного університету, представники середніх навчальних закладів міста Суми, Конотопа, Шостки.

Під час семінару обговорювались наступні питання:

  • стратегія національної безпеки України;
  • загальні принципи та механізм безпеки;
  • основи національної безпеки України;
  • глобалізація та колективна безпека у світі:
  • форми співробітництва з питань міжнародної безпеки за участю державних структур, ЗМІ, науково-освітніх закладів та громадських організацій;
  • роль молоді в євроінтеграційних процесах.

Основною частиною семінару стала рольова гра «Європа в кризі», в рамках якої кожен учасник отримав повноваження міністра країни-члена ЄС та мав захищати інтереси своєї держави на засіданні комітету з питань безпеки. Ця гра дала можливість відчути яку відповідальність несе кожна країна при прийнятті управлінських рішень в кризових ситуаціях, які наслідки можуть виникнути при порушенні спокою в одному із регіонів Європи.

На семінарі було прийнято рішення про створення осередків в середніх школах та вищих навчальних закладах, де учні та студенти змогли б більше дізнаватись про європейську та євроатлантичну інтеграцію та обговорювати актуальні питання украї ського суспільства. Створення таких осередків чи подібних до них дасть змогу залучити до євроінтеграційних процесів якомога більше молоді, яка є рушійною силою громадянського суспільства та відіграє основну роль при вступі України до ЄС.