Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

04.02.11 17:14

Обговорення програми «Молодь Сумщини»

Автор: Інна Битюк

У п’ятницю 4 лютого голова СМГО «Центр європейських ініціатив» Анна Ковбасюк взяла участь у засідання «круглого столу» з представниками влади, на якому обговорювався проект програми «Молодь Сумщини» на 2011-2015 роки. У ході обговорення вносилися пропозиції та рекомендації для вдосконалення механізму реалізації державної молодіжної політики. Програму представили начальник управління у справах сім’ї, дітей і молоді ОДА Олег ЛАТА і заступник голови облдержадміністрації Сергій Грицай.

Голова громадської організації надала ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення проекту програми. Зокрема, у них йшлося, що при організації активно діє мережа євроклубів області, які є одним із важливих засобів створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді й творчого розвитку особистості. Проте влада не долучається до розвитку цього питання. Вона порадила забезпечити в рамках програми підтримку для діяльності європейських клубів, що діють на базі навчальних закладів, а саме: проведення тренінгів, акцій, фестивалів, конкурсів, спільних заходів євроклубів. Також йшлося про підтримку в проведенні щорічних святкувань Дня Європи, адже у рамках святкувань підіймаються актуальні для молоді проблеми утвердження загальнолюдських цінностей, активного громадянства, співпраці з країнами ЄС та країнами-сусідами. Більше того, молодь, яка вивчає загальноєвропейський культурний та історичний спадок, починає краще розуміти та цінувати власну культуру.

Заступник голови ОДА Сергій Грицай зауважив, що досвід європейських країн свідчить, що активна взаємодія органів державної влади з недержавними установами та організаціями стосовно реалізації державної молодіжної політики дає позитивні результати.

До обговорення долучилися й ректор СумДУ, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту та молодіжної політики Анатолій Васильєв, співробітники та представники студентського самоврядування Сумського державного університету, члени інших громадських організацій Сумщини.

Надані пропозиції та рекомендації від членів громадських організацій, освітян та студентів мають зробити програму «Молодь Сумщини» на 2011-2015 роки більш перспективною та дієвою.