Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

16.02.10 13:12

«Під крилами уяви» пройшов молодіжний обмін в Польщі

 

6-13 лютого 2010 року у польському містечку Мотитш Лещьни неподалік від м. Люблін відбувся молодіжний трьохсторонній обмін, у якому взяла участь молодь з Польщі, України та Німеччини. Обмін реалізовувався у співпраці Фундації «Щасливе дитинство» (м. Люблін, Польща), СМГО «Центр європейських ініціатив» (м. Суми, Україна) та Асоціації молодіжної допомоги та соціальної роботи (м.Фюрстенвальде, Німеччина) за фінансування програми Польсько-Німцької Молодіжної Співпраці.

Програма зібрала любителів рольових ігор та LARP з трьох країн. Протягом 7 днів перебування разом молодь дізналася багато нового про культуру та традиції країн-учасниць обміну. Інтеграції молоді сприяли національні вечори під час яких польські учасники представляли Україну, українські учасники – Німеччину, а німецькі – Польщу. З одного боку, було дуже кумедно спостерігати те, як представники інших країн презентують твою країну і твою культуру, а з іншого боку – це допомогло розвіяти ті стереотипи, які склалися у молоді один про одного.

Окрім того, окремий вечір був присвячений національній кухні. Тут українська група перевершила усіх. Учасники приготували українській борщ, насмажили млинців, зварили узвар та почастували всіх українським караваєм і солодощами. Поляки також запропонували свій традиційний борщ та хліб зі смальцем, а німецькі учасники розповіли про німецький кулінарний день та пригостили всіх німецькими солодощами. Вечеря вийшла на славу!

Для того, щоб учасники обміну дізналися більше про історію та культуру Польщі, організатори запропонували екскурсії до Любліну та до Замощу.   

Щодо головної теми обміну – LARP, тут межі фантазії не було. Від початку програми учасники працювали над ідеєю фінальної гри, тренували свої акторські вміння та навички, навчалися перевтілюватися і жити іншими образами. 

Ідеєю гри було створення пост-апокаліптичного суспільства майбутнього, в якому злочинність і насильство зустрічається дуже рідко і є пережитками ХХ сторіччя. Події відбуваються у 2056 році. Заборонено вживати грубі слова, брехати, палити та пити… І все це на благо суспільства. Всі щасливі. Та чи дійсно щасливі?

Тож, перед учасниками стояла задача створення утопічного суспільства майбутнього, а також на противагу йому андеграундний світ повстанців. Молодь придумувала закони для суспільства, звичаї, загально прийняту мову та декорації для гри. Щоб краще поринути у створений світ учасникам був зроблений макіяж, відповідно до їх ролі у грі, підібрані костюми.

Фінальна гра відбувалася вночі і тривала чотири години. Гра була припинена насвітанку, о 4 годині. Але, незважаючи на пізню годину, бажання продовжувати гру не зникло, тому ще до 8 години ранку учасники обговорювали та аналізували події, які відбувалися під час LARP.

Неперевершене перевтілення учасників у свої ролі зробило гру реальністю.