Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

21.01.11 16:26

Реєстрація на проект «Прес-служба мережі євроклубів»

 

Запрошуємо учасників євроклубів м. Суми взяти участь у довготривалому проекті «Прес-служба мережі євроклубів». Проект розрахований на виховання у молоді потягу до журналістики та отримання стандартів роботи у журналістській галузі. Більше того, робота журналістом сприятиме вихованню у Вас лідерських якостей та розвиватиме в них здатність свідомо, критично мислити і жити.

Цілями проекту є:

 • заповнити місцевий інформаційний вакуум щодо життя в Європі, діяльності українських та сумських проєвропейських організацій та мережі євроклубів Сумщини; 
 • навчити молодь критично мислити, аналізувати та оцінювати ситуацію, а також роз’яснювати та формувати громадську думку щодо євроінтеграції; 
 • надати молоді можливість проявити свої лідерські якості та ознайомити їх зі специфікою роботи журналіста, що в майбутньому сприятиме у виборі їхньої професії;
 • виховати в молоді стандарти з професійної журналістики.

Євроклубівці пройдуть тренінг «Робота з інформацією та написання матеріалу». Найкращі отримають можливість продемонструвати свої журналістські можливості на сайті ГО «Центр європейських ініціатив» www.eu.sumy.ua.

Після тренінгу Ви працюватимете у редакційному колективі (прес-службі), в якому буде призначено редактора, коректора, фотографа та журналістів.

Редактор організовуватиме роботу всього колективу прес-служби, слідкуватиме за своєчасним і якісним написанням матеріалів на сайт, плануватиме роботу прес-служби щодо тематичного наповнення сайту тощо.

Коректор – вичитуватиме матеріали на предмет лінгвістичної грамотності й літературної точності, відповідності тощо.

Фотограф – здійснюватиме фотосупровід заходів мережі євроклубів м. Суми, створюватиме сюжетні фотографії під матеріали журналістів, вестиме рубрику «Фотофакт», знаходитиме та оброблятиме необхідні фотографії для супроводу журналістського матеріалу тощо.

Журналіст – писатиме інформаційні та публіцистичні матеріли на сайт з питань діяльності мережі євроклубів, звертатиметься до актуальних питань євроінтеграційного процесу, досліджуватиме та описуватиме життя, традиції, культуру однієї з країн-членів ЄС, знайомитиме громадськість з ключовими особами та подіями в ЄС, порівнюватиме життя та цінності в Україні та Європі, показуватиме роботу місцевої та всеукраїнської влади у напрямку євроінтеграції, проводитиме актуальні інтерв’ю тощо.

Члени євроклубів, котрі візьмуть участь у проекті «Прес-служба мережі євроклубів», відвідають редакції газет, теле- та радіостудії, інтернет-видань. Це допоможе безпосередньо побачити, як працюють журналісти у різних видах ЗМІ для подальшого продовження роботи в журналістиці та на сайті www.eu.sumy.ua.

Для участі у проекті «Прес-служба мережі євроклубів» необхідно заповнити анкету (нижче) та написати есе-роздум на одну із запропонованих тем та надіслати його на адресу info@eu.sumy.ua до 1 лютого 2011 року.

Запитання анкети:

 1. Прізвище, ім’я, по батькові
 2. Вік
 3. Стать 
 4. Назва навчального закладу/ євроклубу
 5. Чому ви хочете брати участь у цьому проекті?
 6. Наскільки ви творча людина?
 7. Чим ви захоплюєтесь? 
 8. Ким ви хочете бути за професією? 
 9. Чи є у вас вдома доступ до мережі Інтернет?
 10. Скільки годин на тиждень ви плануєте присвячувати себе участі у проекті «Прес-служба мережі євроклубів»? 
 11. Яку роботу ви би хотіли виконувати у Прес-службі мережі євроклубів?
 12. Чи маєте ви досвід роботи з інформацією?

Теми для есе:

 1. «Свобода – право на нерівність»
 2. «І дим батьківщини солодкий…»
 3. «Євроклуб – можливість для самовираження»