Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

22.03.08 12:54

Шкільні європейські клуби: польський досвід

 

18-19 березня 2008 року в місті Суми Центром Європейської Інформації був проведений семінар на тему «Шкільні європейські клуби: польський досвід» в рамках проекту «Залучення експертів та організація навчальної поїздки до Республіки Польща задля стимулювання розвитку шкільної європейської освіти в Сумській області», що реалізується за підтримки програми «Схід-Схід» Міжнародного Фонду «Відродження».

Проводити семінар були запрошені експерти з даної тематики – Казимеж Валух та Мажена Капущинська із партнерської організації Вищої школи ім. Павла Влодковича (м. Плоцьк, Польща). Учасниками семінару стали 35 вчителів шкіл та гімназій міста Суми та Сумської області, які вже працюють зі шкільними європейськими клубами, та ті, що планують працювати у цьому напрямку.

В перший день семінару польські експерти презентували плоцький Центр Європейської Інформації та розповіли про його значення та діяльність у інформуванні населення, щодо питань, які стосувались процесу вступу Польщі до Європейського Союзу, та про нові задачі, які постали перед Центром після вступу. Також розповідали, про критерії, яким повинна відповідати будь-яка країна (політичний, економічний та правовий), для того, щоб стати членом Європейського Союзу. Завершенням першого блоку була розповідь про зміни, які відбулись у Польщі після вступу до ЄС.

Друга частина семінару була присвячена шкільним європейським клубам. Пані Мажена Капущинська розповіла про польську систему шкільної освіти та зробила презентацію діяльності шкільних європейських клубів міста Плоцьк та прикладів їх співпраці із євроклубами інших міст та інших країн. Завершили другу частина семінару презентації Сумських шкільних європейських клубів. Польські експерти були вражені, що за такий короткий час (2-3 місяці) українські вчителі організували діяльність клубів, залучивши активних учнів шкіл, які мають бажання та багато ідей, для того щоб працювати у цьому напрямку.

21-27 квітня 2008 року п’ятнадцять вчителів міста Суми та Сумської області візьмуть участь у другому етапі проекту – навчальному візиті до Польщі, під час якого зможуть своїми очами побачити, як працюють євроклуби міста Плоцьк та регіону, познайомитись зі своїми колегами та взяти участь у тренінгах, організованих спеціалістами Вищої школи ім. Павла Влодковича.