Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

13.08.15 14:45

Тренінг для молоді із ситуативного лідерства та командної роботи

 

31 липня в мальовничій місцевості неподалік міста, відбувся тренінг з командної роботи та ситуативного лідерства в якому взяли участь 40 активних студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Сумської області. Вік учасників сягав від 15 до 19 років.

Програму тренінгу готували й проводили Діана Дубинська та Данило Скачков (Сумський Міський Центр Дозвілля Молоді), Каріна Нечак (Центр Європейських Ініціатив), Тетяна Закревська (Студентське Братство Сумщини) та Наталія Домнич (Сумське Товариство Захисту Тварин). Такий склад команди був визначений на «Академії Громадянина» у Польщі – навчальній програмі, результатом якої мали стати розробка та імплементація локального проекту, організаторами якої виступила польська Фундація Sempre a Frente (м. Люблін) у співпраці з СМГО «Центр європейських ініціатив» (м. Суми).

В процесі спільної роботи нашої команди, був розроблений міні проект тривалістю 3 години. Нам дуже пощастило, що саме на момент повернення додому, проходила «Школа молодого лідера», організатори якої згодились надати нам час для проведення нашого тренінгу а рамках цього літнього табору, за що їм велика подяка.

Головною метою нашого тренінгу стало надання можливостей для учасників спробувати відчути себе лідером, відкрити власний потенціал, попрацювати у команді. Також мали на меті поділитися європейським досвідом проведення тренінгів, оскільки самі щойно повернулися з подібної програми. Головними інструментами досягнення цілей були навчальні ігри та інформативні лекції.

Оскільки основною темою зустрічі було питання лідерства, учасники заходу з‘ясовували: яких людей називають лідерами, які якості характеру й поведінки їм притаманні, які бувають лідери. Завдяки використанню методів неформальної освіти, вправ на знайомство та самопізнання, учасники навчалися адекватно оцінювати свої лідерські якості, знаходити своє місце в колективі, формувати ставлення до інших. Цікавими, за думкою учасників, були вправи «Знайомство», «Я в ролі лідера», «Я і мій світ».

Три години минули дуже швидко. Маємо надію, що цей час був проведений корисно та цікаво. Учасники висловили бажання активно продовжувати спілкування, а ми в свою чергу з радістю підтримали таку ініціативу!

Відгук учасниці тренінгу Інни Марченко: «Мені все дуууже сподобалось! Хочу відмітити наше знайомство – було дуже інформативно і пізнавально дізнатися про деякі факти/історії кожного учасника. Це було просто супер і на високому рівні. Залюбки ще б побула на такому тренінгу. Велике дякую!»

Каріна Нечак
(Центр Європейських Ініціатив)