Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

27.08.15 10:35

Тренінговий курс «TRANSFORMERS» в Грузії: відгуки учасників проекту

 

З 4 по 11 серпня в мальовничому містечку Бакуріані (Грузія) відбувся тренінговий курс за участю 30 молодіжних та соціальних працівників, що опікуються мігрантами та вимушено переміщеними особами.

З 4 серпня по 11 серпня маленька команда з 3 сумчанок відвідала сонячну Грузію за проектом “TRANSFORMERS: Migrants’ Transition to Participation”, який був направлений на вирішення проблеми залучення до громадського життя молоді з числа мігрантів та ВПО. Польсько-грузинська команда тренерів спланувала тренінгову програму таким чином, аби користь та знання отримав кожен учасник. А це була доволі складна задача, адже участь в тренінгу приймали молодіжні та соціальні працівники з таких різних за проблематикою та рівнем вирішення проблеми країн як Україна, Грузія, Азербайджан, Естонія, Чехія, Молдова, Польща, Італія. Для певних країн більш актуальною є проблема зовнішніх емігрантів (Італія, Чехія, Польща); для України , Грузії та Азербайджану найболючішим є питання ВПО, а Естонія здивувала своєю презентацію, під час якої виявилось, що для цієї країни найбільша проблема – «сіропаспортники», тобто люди, які ще досі мають паспорти Радянського Союзу.

Стартувавши симуляційною грою «Подорож на планету Земля» в наметовому таборі в національному парку Боржомі-Харагаулі, під час якої кожен учасник відчув себе мігрантом, тренінг продовжився в Бакуріані презентаціями країн-учасниць щодо ситуації з міграцією, сесіями з подолання конфлікту та методів залучення молоді, практичних занять в групах. Останній день програми був присвячений плануванню проектів і заходів, спрямованих на залучення молоді з числа мігрантів до активного громадського життя, майбутніх спільних ініціатив. А завершальним акордом проекту було відвідання поселення абхазьких переселенців неподалік Тбілісі та спілкування з власницею соціального кафе та керівником громадської організації “IKORTA” про реалії повсякденного життя переселенців.

Полишаючи гостинну Грузію кожен учасник отримав «домашнє завдання», адже головною темою проекту є створення посібника, робота над яким ще буде тривати.

Анна Ласукова, учасниця проекту: «Участь у проекті дозволила отримати нові знання та розвинути навички роботи з мігрантами, внутрішньо переміщеними особами та в цілому з тими людьми, які за певних причин перебувають в соціальній ізоляції. Тренінговий курс передбачав використання методів неформальної освіти, що надало учасникам можливість більш детально та під різними кутами проаналізувати проблему мігрантів, зосередити увагу на практичних аспектах роботи з ними, а також розробити цілий ряд інструментів, спрямованих на допомогу їм. Позитивно варто відзначити демонстрацію реального досвіду роботи з ВПО в Грузії, зокрема візит учасників тренінгового курсу до їх поселення, яке розташовано поблизу м. Тбілісі.»

Оксана Мальченко, учасниця проекту: «Проект “TRANSFORMERS: Migrants’ Transition to Participation” дозволив подивитись на ситуацію з мігрантами в Україні з інакшого кута зору – розуміння того, що не ми перші йдемо цією складною дорогою, дає надію і сили, а реальний досвід Грузії та Азербайджану просто хочеться взяти і перенести в Україну. Дуже вразило містечко мігрантів з Абхазії біля селища Горі, побудоване урядом Грузії: відчуття після перебування в гостях у цих людей неоднозначні, але те, як побудована система допомоги переселенцям викликає повагу.»