Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

22.06.10 14:27

Вирішення конфліктів – це реально!

Автор: Інна Битюк

Протягом тижня з 8 по 15 червня 2010 року Громадська організація «Центр європейських ініціатив» проводила міжнародний тренінг «Вирішення конфліктів шляхом побудови міжкультурного діалогу». Проект пройшов за підтримки Європейського Молодіжного Фонду Ради Європи та програми «Молодь у дії» Європейського Союзу.

Його мета полягала у тому, щоб підвищити поінформованість молодіжних лідерів з питань управління і вирішення конфліктів шляхом створення атмосфери взаєморозуміння та співробітництва між молодіжними лідерами різних культур. Вперше в Суми приїхали учасники з десяти країн Європи – України, Великобританії, Грузії, Чехії, Польщі, Росії, Азербайджану, Латвії, Вірменії, Молдови. Разом їм вдалося напрацювати поняття «конфлікт», визначили його природу та типи, розглянули рівні розвитку конфліктів та бар’єри, які існують при їх вирішенні тощо.

Під час тренінгу використовувались неформальні методи освіти, інтерактивні вправи, дискусії, творчі майстерні з креативного вирішення конфліктів. Також влаштовувалися творчі майстерні по роботі з глиною, кіно, постерами (loesje), larp (life action role-playing game). У ході майстер-класів необхідно було креативно представити етапи зародження, розвиток та вирішення конфлікту. У ході тренінгу розглядали вплив культури і цінностей на вирішення конфліктів.

Учасники мали унікальну можливість поспілкуватися одночасно з представниками різних європейських країн, а також більше дізнатися про їх культуру та менталітет. Спеціально для цього представники з Польщі, Грузії, Вірменії, Чехії та Латвії влаштували національний вечір, в ході якого вони представляли для дегустації національні сири та напої. Також гості влаштовували вікторини, на яких перевіряли обізнаність учасників тренінгу з географією, історією, культурою та побутом їхньої країни. А представники з України, Великобританії, Росії, Молдови та Латвії влаштували snake-night.

 По завершенню міжнародного тренінгу відбулася презентація програми «Молодь в дії», Європейського молодіжного фонду Ради Європи. Учасники підводили підсумки та самостійно оцінювали рівень знань, який вони одержали у ході тренінгу.

 Міжнародний проект «Вирішення конфліктів шляхом побудови міжкультурного діалогу» завершився успішно. Учасники отримали безцінний досвід для вдосконалення себе, як особистостей, підвищили рівень обізнаності про рівні конфліктів, умов, в яких виникають міжкультурні конфлікти, розглянули методи вирішення конфліктів, обговорили питання конфліктів у сфері прав людини, а також розробили нові ініціативи, спрямовані на вирішення конфліктів.