Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

30.09.10 07:10

Волонтерство не спить

Автор: Інна Битюк

У вересні 2010 року молодь з України, Німеччини, Чехії та Грузії брали участь у молодіжному обміні «Волонтерство – громадянство в дії». Обмін проходив в АР Крим (Україна). Організатором цього проекту стала сумська громадська організація «Центр європейських ініціатив» за фінансової підтримки програми «Молодь у дії» Європейського Союзу.

Близько 40 молодих людей зібралися, щоб сприяти активному громадянству й участі у боротьбі з бідністю та соціальним виключенням. Завдяки цій зустрічі молодь дізналась, яким чином активна участь у волонтерській діяльності допомагає напрацювати норми солідарності та взаємодопомоги у громаді і як створити згуртовану громаду з міцною соціальною етикою.

Протягом десяти днів молодіжний обмін був наповнений різноманітними видами діяльності, в яких головним підходом була неформальна освіта. Комбінація західно- та східноєвропейського досвіду, різних думок та волонтерських практик була дуже корисною для учасників.

Для кращого усвідомлення ролі волонтера у громаді, а також для розвитку акторських здібностей учасники відкрили для себе інший активний підхід – театр пригноблених. Майстерні з Луше були дуже корисними для подальшої роботи над створенням фільму, адже учасники створили влучні слогани спрямовані на мотивацію молоді наслідувати їх. Слогани допомогли надихнути учасників на створення історій до фільму, якій був знятий наприкінці обміну та став кульмінацією цієї плідної співпраці. На думку учасників, фільм, котрий вони створили, стане гарною рекламою волонтерства і чисельність волонтерів збільшиться. Учасники насолоджувалися набутим досвідом роботи сценаристами, акторами та режисерами.

Іншим моментом обміну, який сподобався учасникам, була безмежна краса Криму. Екскурсії дали можливість відкрити для кожного учасника цей сонячний регіон. Деякі учасники не хотіли навіть залишати чарівний півострів.