Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

01.09.11 18:29

Волонтерство перетнуло кордони

Автор: Інна Битюк

Майже два тижня – 15-27 серпня - представники із шести країн Європи брали участь в молодіжному обміні «EVS – Crossing Borders» за підтримки програми «Молодь в дії» Європейського Союзу.

По шість чоловік із Чехії, України, Грузії, Сербії, Болгарії та Естонії зустрілися у Празі, щоб дізнатися про можливості участі у програмах EVS (European Voluntary Service – Європейська волонтерська служба), а також розповісти мешканцям та гостям Праги про Європейське волонтерство шляхом інформаційних та промо акцій. Партнером проекту в Україні виступила СМГО «Центр європейських ініціатив». Програмою проекту «EVS – Crossing Borders» передбачалися заняття з міжкультурного спілкування, волонтерства, обговорення ситуації з волонтерства у кожній із країн-учасниць.

Під час промо акцій учасники привертали увагу пражан за допомогою флешмобу (учасники власноруч виготовили футболки з літерами і зробили надпис European Voluntary Service), звернули увагу перехожих на «живі скульптури», роздавали інформаційні довідки про Європейську волонтерську службу. Слоганами учасників промо акцій були «Be cool – be EVC», «Sex, voluntarism and rock-&-roll», «Just to do it», “I am doing it – EVS” та інші. У людному місці Праги проектанти пропонували сфотографуватися із знаменитістю – з маскою відомих осіб – та відмітити себе на FaceBook. Приємно, що місцеві жителі не лише схвально ставилися до всього, що презентували учасники проекту на празьких вулицях, а й активно долучалися до акцій.