Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

18.01.10 08:55

Запобігання ксенофобії та виховання толерантності серед молоді: підсумки проекту

 

15 січня 2010 року на фінальній конференції були підведені підсумки проекту «Запобігання ксенофобії та виховання толерантності серед молоді», що реалізувався громадською організацією «Центр європейських ініціатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Проект стартував у березні 2009 року. Мета проекту – виховання толерантності та запобігання виникненню ксенофобних та расистських проявів серед молоді України шляхом проведення освітніх та інформаційних заходів та підтримки молодіжних ініціатив.

В рамках проекту були проведені два всеукраїнські тренінги для молодіжних лідерів: «Табір толерантності» (6-10 липня) та табір «Єдність» (2-8 серпня), в яких разом взяли участь 62 особи. Випускники цих тренінгів отримали необхідні навички, ідеї та можливість розробити та отримати підтримку для реалізації власних ініціатив зі сприяння толерантності у своїх молодіжних групах, навчальних закладах та громадських організаціях.

Таким чином, за період з серпня по грудень 2009 року учасники проекту провели 20 ініціатив, серед яких семінари, тренінги, акції, спрямовані на запобігання ксенофобії та виховання толерантності в українському суспільстві.

Крім того, в рамках проекту були розроблені та розповсюджені інформаційні матеріали з пропагування толерантності, а також розроблений промоційний веб-сайт www.tolerance.sumy.ua.

До проекту були залучені різні групи населення з усієї України: активісти молодіжних організацій, студенти, старшокласники, вчителі, журналісти, представники місцевої влади, представники національних меншин та іноземні громадяни, що проживають на території Україні. Партнерами у розробці та реалізації проекту також виступали волонтери Корпусу Миру США в Україні.

На підсумковій конференції 15 січня 2009 року в місті Суми учасники проекту презентували свої досягнення та обговорювали плани майбутньої співпраці. Крім того, в рамках конференції відбулось оголошення та нагородження учасників і переможців конкурсу творчих робіт для молоді на тематику толерантності від Мережі центрів європейської інформації у рамках Всеукраїнської акції з толерантності (http://tolerant.org.ua).

За результатами проекту був розроблений двомовний україно-англійський посібник, який включає навчальні матеріали та приклади проектів з виховання толерантності. Отримати цей посібник можна звернувшись із запитом до «Центру європейських ініціатив» (www.eu.sumy.ua).