Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

04.10.14 18:56

З’єднуючи мости

 

16-21 вересня 2014 року у м. Славсько (Україна) відбувся міжнародний семінар з побудови миру та трансформації конфліктів. Захід відбувався у рамках діяльності Мережі молодих послів миру за підтримки програми «Молодь в дії» Європейського Союзу. Організатори міжнародно семінару – Сумська міська громадська організація «Центр європейських ініціатив».

Метою міжнародної зустрічі стала побудова партнерства між громадськими організаціями, що займаються питанням вирішення конфліктів, правами людини та міжкультурного діалогу, та підвищення якості міжнародних проектів з точки зори їх актуальності та відповідності нагальним викликам в Європі.

Учасниками семінару стали члени Мережі Молодих послів миру та представники громадських організацій з дванадцяти країн (Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Греція, Грузія, Іспанія, Литва, Польща, Туреччина, Україна, Угорщина, Чехія).

Учасники ділились досвідом у наступних напрямках: молодіжна та соціальна робота в громадах, які постраждали від конфліктів, побудова миру, трансформація конфліктів, та міжкультурне навчання. Окрема увага приділялася ситуації в Україні та, яким чином Мережа може сприяти налагодженню миру та встановленню діалогу між конфліктуючими сторонами.

Висока вмотивованість учасників та позивна атмосфера створена командою фасилітаторів, сприяли розробці конкретного плану дій Мережі для підсилення спроможності у сфері міжкультурного діалогу та трансформації конфліктів, та генерації ідей спільних проектів із залученням нових організацій до діяльності Мережі.

Таким чином було прийняте рішення виділити пріоритетний напрямок в діяльності Мережі Молодих послів миру у 2015-2017 роках на роботу з людьми, які постраждали від збройних конфліктів у країнах Ради Європи, з особливим акцентом на біженців та внутрішньо переміщених осіб.

Результатом семінару стали 8 спільних проектів, темами яких стали:

  • просування культури миру у громадах, постраждалих від конфліктів;
  • реалізація он-лайн та оф-лайн кампаній, як інструмент швидкої реакції на конфлікти у суспільствах;
  • робота з біженцями та внутрішньо переміщеними особами;
  • використання різних видів мистецтва у трансформації конфліктів та налагодження діалогу;
  • вплив радянського та соціалістичного минулого на ментальність та розвиток у пост-радянських та пост-соціалістичних країнах.

Додатково до проектів, учасники семінару ініціювали та провели акцію до Дня миру 21 вересня, що була присвячена конфлікту між Україною та Росією. Головним повідомленням, яке учасники семінару хотіли передати акцією, було зупинення вогню з обох сторін та мирне врегулювання конфлікту шляхом діалогу.