Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

ССШ №2 «Дослідження шумового забруднення м. Суми»

Проект: «Дослідження шумового забруднення м. Суми»

Виконавець проекту: СЗОШ №2, координатор проекту Кобзар Оксана.

Мета: Зниження шумового забруднення міста через: вимірювання рівня шуму групою учнів 7-х та 10-х класів ССШ №2 у різних частинах міста (30.03-29.05.09)

Завдання: вивчення рівня шумового забруднення школи і міста; вироблення стратегії зменшення шуму в школі і місті.

Цільова аудиторія: жителі міста, учні ССШ №2.

Короткий опис: Шум, шум, шум. Він супроводжує нас цілодобово, кожен день, із року в рік. За словником, шум – це безладне поєднання різних за силою та частотою звуків; він здатен негативно впливати на організм. Джерелом шуму може бути будь-який процес, що викликає коливання. 

У принципі, усе це відомо кожному. Проте шум – це також один із найбільш розповсюджених негативних чинників навколишнього середовища, який набуває важливого значення у зв’язку з урбанізацією і механізацією технологічних процесів. Ще давньоримський письменник Ювенал писав: „Велика частина хворих умирає в столиці від безсоння”. Тоді його викликали гуркіт коліс, лайка візниць на вузьких вулицях. З тих пір багато чого змінилося, зокрема зріс і рівень шуму. Гупає по голові голосна музика, натягує струною нерви автосигналізація, що чомусь вмикається вночі саме під вашими вікнами, сусіди зі своїм ремонтом  висвердлюють дірки в мозку. Ситуація невесела, а тут, як на гріх, ще економічна криза, коли потрібен міцний сон і здоровий глузд. То де ж його взяти?

За вирішення цієї проблеми взялися члени наукового товариства учнів ССШ № 2 „Паростки надії” під керівництвом вчителя біології Кобзар О.В. Ні, поки що узялися не за кризу, а за вирішення проблеми шуму. Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 ім. Д. Косаренка стала одним із учасників проекту ЕкоСуми, що був запроваджений СМГО «Центром європейських ініціатив» за участю волонтерів із Корпусу миру США.

Школа  отримала грант на проведення досліджень величини шумового забруднення міста. За допомогою спеціального приладу шумоміру, який був люб’язно наданий лабораторією кафедри екології СумДУ, учні здійснили обстеження найбільш шумних місць Сум. Це такі вулиці, як: Курська, проспект ім. М. Лушпи та інші. Виявилось, що рівень такого забруднення знаходиться близько межі санітарних норм. Особливо це стосується магістральних вулиць і місць великого скупчення людей. За результатами опитування, жителі міста не знають, як себе від цього захистити. Далі пластикових вікон фантазія не рухається. Проте вони здатні зменшити шум лише на половину. Двадцятого травня в нашій школі відбулось засідання круглого столу за участю спеціалістів з шумоізоляції, на якому був запропонований широкий спектр дій по зменшенню шумового забруднення. Це й озеленення, і використання спеціальних матеріалів у будівництві, і збереження дорожнього покриття, щоб машини не гуркотіли. А головне, що ми самі можемо багато чого зробити.

Посадіть дерева біля вашого будинку, повісьте вдома глухі штори, на підлогу – килимок, під магнітофон – резинову прокладку, щоб сусіди мирно спали.

Зберігаючи тишу і затишок  у власній оселі, ми допоможемо країні впоратись з проблемами сучасного світу.

Автор: Кобзар Оксана
(вчитель біології, оординатор проекту
«Дослідження шумового забруднення м. Суми»)

Результати проекту «Дослідження шумового забруднення м. Суми»
Матеріали круглого столу «Дослідження шумового забруднення м. Суми