Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер у демократичній державі», Яременко Анна

Бути лідером дуже важко,але ці якості можуть з’явитися с часом...

Я вважаю, що лідерство є важливою частиною суспільства і розвитку людства в цілому.

Завжди знаходяться люди, які здатні керувати, надавати поради, управляти процесом та взагалі бути першими у всьому. Багато хто прагне буди лідером, але лідерство несе за собою багато обов’язків, з якими важко справлятися, а також відчувається дуже велика відповідальність. Люди завжди очікують від їхнього лідера чогось неймовірного, покладаючи на нього великі надії та сподівання.

Людині, яка стає першою у всьому, в якихось життєвих ситуаціях дуже болісно відноситься до того, щоб поступитися своїм першим місцем, але це суто залежить від характеру людини. На мою думку, лідер є невід’ємним для будь-якого об’єднання, організації та звичайного соціального оточення людини (родина, друзі, школа, робота).

В суспільстві склалася думка, що «лідером народжуються», але я впевнена що здобути та виховати лідерські якості можливо і часто необхідно втручатися в цей процес становлення людини в суспільстві, щоб сприяти цьому, адже буває складно вижити людині, бо часто вона не в змозі довести свою думку і правоту.

Взагалі, я не вважаю себе лідером, але ці риси проявляються у кожної людини,не залежно від її бажання. Іноді обставини змушують мене проявляти свої лідерські якості, адже лідер це не лише «управляючий», але і людина, яка в змозі підтримати та підштовхнути колектив, або групу до вирішення певного питання, чи допомогли знайти шлях до вирішення.

Іноді можна стати лідером, навіть не підозрюючи. Частіше всього, людина яка є генератором ідей, яка висловлює свою думку і намагається втілити свої ідеї в життя стає лідером сама по собі. Але трапляється, що колектив сам обирає собі лідера, вбачаючи в цій людині, ті якості, яких вони не мають і цим самим вірять у перемогу за допомогою свого лідера. Цей випадок і є найбільш розповсюдженим при виборі національного лідера (президента) народом, адже саме президент є представником всієї країни і громадяни цієї країни довіряють йому і вірять в те, що їхній лідер завжди правий. Саме тому, лідерство є дуже відповідальною справою, бо за допомогою нього можна «піднестися дуже високо до небес, але потім дуже низько впасти» і з цим потрібно бути обережним.

На мою думку, будучи лідером, саме демократичної держави, насамперед потрібно представляти інтереси народу, слідувати їхнім переконанням, зважати на традиції, бути завжди рішучим і витривалим. Виконувати таку роль дуже важко, але декому це необхідно, а також необхідним це являється для кожної країни, щоб її гідно могли представити на світовій арені.

Та для того, щоб стати лідером необхідно багато зусиль, знань, мати змогу зрозуміти та оцінити будь-яку ситуацію, знайти раціональне вирішення, але навіть це не найголовніше, а найголовніше те, що будучи лідером потрібно забути про свої потреби і не шукати користі у спільному, а завжди бути поруч с тим кому потрібна допомога. Звичайно, всі ці пункти можуть здатися фантастичними, але вони є необхідними на мою думку, для того щоб носити горде звання «Лідер демократичної держави»!

Також велику роль відіграє життєвий досвід та знання, але внутрішні якості є найважливішими, саме вони підказують нам що потрібно робити в тій чи іншій ситуації і як їх  розцінювати.

Як підсумок, я хотіла б сказати, що будучи лідером (не важливо, чи в колективі, чи лідером держави) потрібно пам’ятати про тих людей, які бачать і зробили тебе лідером і завжди намагатися виправдовувати та втілювати в життя їхні надії, ідеї і сподівання.