Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер у демократичній державі», Лєготкін Володимир

Батьківщина... Як багато сказано цим словом... Це рідна домівка, де на тебе чекають з любов’ю і надією; це місце, до якого людина завжди повертається, де б вона не мандрувала у світі. Батьківщина – це люди, які поруч зі мною в радості чи смутку; це те, що підтримує людину в час негоди, дає сили пережити всі негаразди. «Слова, звісно, прекрасні, але вже давно перетворені на шаблон», - скажете Ви. Як прикро, що все світле, щире, добре ми чомусь перетворили на шаблон...

Нам довелося жити в одному з найважчих етапів розвитку нашої держави – періоді становлення. В епоху загального захоплення і поклоніння перед усім іноземним саме нам випав обов’язок будувати нову незалежну самобутню державу. А для цього, безумовно, потрібно хоч трохи її поважати і, звісно, сприймати себе як громадянина цієї країни.

Я щасливий, що народився і живу на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – славній Україні. Вона ще зовсім молода, але має розумних, ініціативних синів, які зроблять усе можливе для розквіту своєї Батьківщини. Державі важливо не втратити той потенціал, який вона має сьогодні, і заохочувати громадян жити краще. Необхідно пояснити людям, що наше майбутнє залежить від нас самих.

Незалежна Україна є, на неї все більше зважає світ... Та справа полягає в тому, що її доля мусить боліти не тількі світові, а й нам самим, українцям. Здобувши свободу, ми сподівалися, що самі собою прийдуть і добробут, і знання історії, і мова. Але добробут треба здобувати преважкою працею, історію – вивчати, мову – відроджувати. І не завтра, а сьогодні, бо «відклад не йде в лад».

Сьогодні Україна потребує сильного лідера – активного, освіченого громадянина, який зуміє працювати в умовах демократизації, в обстановці зростаючої відповідальності, який може встановлювати контакти з різними людьми та країнами, орієнтуватися у складних ситуаціях, швидко адаптуватися до нових умов.

На мою думку, лідером демократичної України має стати хтось із нас, представників свідомої молоді, яка не боїться проводити докорінні реформи у суспільстві, не соромиться публічно розмовляти українською літературною мовою, поважає свій народ, свою історію та культуру. Непрозорість економіки, недосконалість законодавства, корумпованість чиновницького апарату відлякують членів іноземних інвестиційних комісій.

Відроджується наша Батьківщина, але чомусь знову і знову політики сьогодні хочуть поставити народ перед вибором. На мою думку, в сучасній Україні істотним недоліком є її невизначена політична орієнація. Звичайно, треба мати добросусідські відносини з усіма державами – це буде і підтримка, і розвиток; та вкотре проти нас самих спрацьовує нерішучість у реформах і намагання «догодити всім»: «Росія чи Європа?.. А може Америка?». Радянські часи не дають про себе забути.

У цій ситуації раджу нам спершу визначитися, чи вважаємо ми себе українцями, чи хочемо мати власну розвинену державу, чи розуміємо ми, у чому полягають наші національні інтереси і чи усвідомлюємо, що вони не можуть бути тотожними з інтересами інших, навіть дружніх нам країн...

Я щиро вірю в силу розуму нашого народу, який повинен сам вирішувати свої національні проблеми, а не чекати допомоги іззовні. Доля України в наших руках. Але, як людина, що цікавиться правознавством та політологією, як особа, що має активну громадську позицію, я вперто заявляю, що наш народ, на превеликий жаль, ще не має ні правової культури, ні правової свідомості. Наше першочергове завдання – навчитися правильно обирати владу, поважати її, слідкувати за підтримкою всіх тих законів, які є правильними й необхідними для життєдіяльності нашої держави та народу.

Я вважаю злочином політиків проти народу те, що більшість із них жодним чином не сприяють обізнаності українців про Європейський Союз та НАТО. Замість того, щоб лякати людей всілякими нісенітницями, краще було б розповісти про гарантію безпеки у світі та високі європейські стандарти життя країн-членів цих організацій.

Моя громадська позиція полягає в прагненні сприяти гармонізації життя в країні. Звичайно, сьогодні очевидна аполітичність переважної частини молоді й відверта слабкість політичної системи в Україні.

У чому полягають взаємини нашої Вітчизни та її пересічного громадянина? Та саме в тому, що країна потребує відданості й патріотизму своїх громадян для захисту й збільшення своїх досягнень. Ми ж чекаємо від неї забезпечення наших свобод і прав на достойне життя. Держава повинна запропонувати кожній окремій особі шляхи самореалізації, кар’єри, особистого соціального прогресу.

Ми  – діти України, її надія і майбутнє, збудуємо демократичну, економічно розвинену державу. У нас усе ще попереду. Переконаний, нас чекають великі звершення. Перед нами відкриті нові обрії, нові шляхи. Наш священний обов’язок - стати справжніми господарями на своїй землі, працювати на благо своєї країни, прославляти її. Адже ми – продовжувачі прекрасних і величних традицій наших дідів і творці майбутнього рідного краю.

І кажу я в обличчя всім недругам своєї Батьківщини: «Я пишаюся тим, що я – українець»!..