Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я - лідер у демократичній державі», Михайлюк Юлія

«Скажіть-но, що легше – заявити  щось на кшталт: «Про мене ніхто  не піклується, мені ніхто не допомагає, зі мою ніхто не рахується, та й взагалі…життя – одна суцільна редиска, тому я заб’юся у куток і буду тихо скиглити!» або піти і, наперекір усім, зробити щось самому?Легше, однозначно, перше. А от результативніше, все ж таки, - друге… »

Ми – різнобарвна, з різними думками і поглядами, але,  безперечно, єдина молода генерація. Ми – ровесники України, і ми хочемо вже сьогодні творити нашу державу. Треба чесно констатувати, що зараз не всі в Україні усвідомлюють значення молодого суспільства у житті країни, не всі розуіють, що таке демократична держава. Не всі розуміють, яка сила за нами, а також не всі можуть уявити значення особистості у державі. Ми зацікавлені в тому, як навчитися формувати самостійну, незалежну, свідому громадську позицію, як сприяти розвитку української мови та як захищати свої права.

Мільйони людей в нас  є громадянами «на папері», але тільки деякі з них громадянами себе відчувають. Це люди, які не просто люблять свою країну, але й кожного своєю думкою, кожним своїм кроком намагаються зробити її щасливішою. Ні, не заможнішою, адже багатство її – в духовній скарбниці та в тих, хто не боїться втілювати мрії в життя, змінювати суспільство.  Ні, не європейською, адже Україна була, є і завжди буде серцем Європи!

В Україні панує думка, що багато лідерів не виконують свого прямого призначення і  в більшій мірі під час політичних виборів, виступаючи інструментом здобуття електоральних симпатій певними політичними партіями. Часто їх діяльність зводиться до банального розповсюдження агітаційної продукції чи організації якихось акцій в підтримку тієї чи іншої політичної сили. В той час як на Заході, скажімо, в сусідній Польщі вони відіграють дуже вагому роль у вирішенні широкого кола проблем, з якими стикається пересічний громадянин.

Самі ці чинники зараз є для мене визначальними: я хочу будувати нашу країну сильною, конкурентоспроможною, свідомою… для цього голого ентузіазму замало, потрібно якось діяти, набиратися досвіду закордоном, а потім втілювати напрацьоване в нашій державі. І не потрібно сидіти склавши руки і боятися, що щось не вийде, адже спотикаючись і роблячи помилки у такій роботі, ти нічого не втрачаєш, а тільки отримуєш досвід. Відсутність такої підготовки, наприклад, у бізнесі, могла б обернутися втратою великих коштів чи просто прикрою невдачею.

Я впевнена, що ці навчання, участь у школі лідерів і спілкування з ними допоможуть мені зрозуміти ближче причини, через які сьогодні Україна переживає етап нестабільності. Надіюся, що нове покоління,  яке незабаром прийде до влади, побудує справді потужну державу,  у якій пануватиме  національна мова, плекатимуться власні традиції та Україну поважатимуть й цінуватимуть на світовій арені!