Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Лідер - той, хто йде попереду (словник Іншомовних слів)», Мостапенко Ксенія

Демократія (з грецької-влада народу). Демократична країна - це територія на якій законодавчі та виконавчі функції здійснюються, як через пряме народовладдя, так і через представників, що обрав народ, або якась його частина.

Громадяни, що перебувають у демократичній країні, мають право на свободу слова, свободу творчості, розвинуте громадянське суспільство та свободу віросповідання.

Я вважаю, що моя школа також своєрідна демократична держава, але в невеликому масштабі, бо вона має президента, який обирається народом (у даному випадку учнями школи). Діти мають свободу думки та творчості (яку в залежності від лідерських якостей та ідей може підтримати чи відхилити суспільство), тобто кожен має змогу розпочинати кроки «сходинками лідера» від першої - місця, де він навчається, і до останньої - країни в якій він проживає.

Я намагаюсь впевнено рухатись цими сходинками. Остання поки ще у мріях, але кілька перших я вже подолала і намагаюсь крокувати далі, дуже люблю, коли мої ідеї підтримуються і втілюються у життя за допомогою моїх друзів. Напевно другою сходинкою у моєму житті було написання вірша на конкурс «Пишемо книгу про свої права», який невдовзі надрукували у книзі.

Мене дуже непокоїть ставлення нашого суспільства до дітей, підлітків та молоді, адже переважно під впливом оточуючих у дитині формується характер, особистість. Більшість батьків намагаються виховувати дітей у полоні своїх думок, нав'язувати їм радянську ідеологію, що на мою думку не йде на користь демократичній державі. Народ виховує майбутнє покоління не помічаючи того як деградує суспільство, молоді юнаки та дівчата починають пити, палити ще зовсім малими, а все через що? Та через те, що дорослі заради грошей продають їм алкоголь, тютюн, а батьки, зайняті своїми справами, не можуть або не хочуть цього бачити. Люди, самі того не розуміючи, винищують майбутнє своєї держави. На даний момент алкоголізм, на мою думку, одна з найгостріших проблем, що торкнулася нашого суспільства.

Другою досить важливою проблемою нашої Демократичної держави, на моє переконання, є саме політична проблема. За правилами Демократії народ повинен сам обирати владу, теоретично все відбувається нібито так, але ж подивіться на те, що коїться навкруги? Якщо глибше вдатися в політику, то народ практично нічого не вирішує. Чому депутат, який тільки гальмує прийняття дуже важливих рішень, отримує десятки тисяч зарплатні, а людина, яка працює все життя не покладаючи рук, якісь мізерні копійки? На ці питання напевно не відповість не одна доросла людина, то є так, але ж можна це вирішити? Влада в наших руках, в руках народу. Ми завжди думаємо, якщо він так не робить, то чого я робитиму (принцип - моя хата з краю), а починати треба з себе. Ми повинні мати та відстоювати свою думку, ми індивідууми і саме індивідуальністю кожного громадянина повинна відрізнятись демократична держава. Але, на жаль, ми цього ще не маємо. Іноді в моїй голові з'являються думки «якби я могла... якби вміла виправити те, що коїться в країні, то обов'язково це б зробила». Але я не можу, і не зможу, бо чого варте слово однієї людини проти мільйону? Але ж були в історії особистості, які вели за собою народ... То чому не я?

Якщо кожна молода людина нашої держави замислиться над майбутнім України, над своєю власною долею, а потім разом з однодумцями здійснить кроки сходинками лідера до вершин, то з'явиться надія, що ми будемо жити за європейськими стандартами і будемо пишатись тим, що ми -українці!