Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер у демократичній державі», Обельчак Юлія

Демократія - (від грецької) - народне правління, народодержавність,
народовладність. Так нам пояснює дане слово чотирьохтомний толковий
словник живої великоросійської мови Володимира Даля. Але скільки людей -
стільки й думок.

Особисто я сформулювала б це по-іншому. На мою думку, демократія - найвищащаблина політичного розвитку країни XXI століття. Якщо порівнюватиполітичний і економічний розвиток певної держави, то я б зрівняладемократичну державу з постіндустріальною країною. Головна різниця міжними в тому, що, я вважаю, до політики треба відноситися більшепо-філософському, а економіка представляється мені точною наукою зі своїмиаксіомами і теоремами. Але повернемося до демократії.

Отже, ми зробили висновок, що в демократичній державі владу маєсуспільство. Якими саме правами володіє дане суспільство? На мою думку, цетри основних правила: Свобода слова, свобода думки і свобода вибору. Аджесаме суспільство обирає гаранта своїх прав, довірену особу. Від виборународу залежить чи буде суспільство і на далі демократичним, чи не будутьправа громадян утискатися, а обов'язки лідера виконуватися. Так який желідер потрібен демократичному суспільству?

Насамперед, відповідальний. Потрібна людина-господар свого слова. Так бимовити:"Сказав-зробив-відповів за свій вчинок". Людина сильної волі,тверда і серйозна. Людина освідчена, розуміюча, що потрібно на даниймомент народу, державі. Людина чесна і совісна. Якщо вже їй довірили такупосаду, то вона повинна розуміти, що честю відповідає за свої обіцянки.Людина, яку не зламає ніяка влада. Адже дуже часто буває так, що ніби-то ідостойний кандидат для лідерства обрався, а могутність і сила зламалидобрі наміри. І працювати ця людина повинна для суспільства, для народу, ане для себе. Лідер має зробити так, щоб на його державу хотілосяпрацювати, в суспільстві - жити і взагалі виконувати свій обов'язок, якгромадянина.

Можливо це фантастика, і країна, яку я описала - це утопія, та я невтрачаю надії, що рано чи пізно Україна стане такою, і ми будемо жити всправжньому демократичному суспільстві, а не в демократичній державі лишена паперах.