Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер у демократичній державі», Однороб Тетяна

Я часто замислююсь над тим, що відбувається в нашій державі на сьогоднішній день і що б я могла зробити, якщо б мала відношення до регулювання справами в державі.

Перш за все хочу визначити для себе, що таке демократична держава.

Демократія – форма управління, політичний лад, за якого верховна влада належить народові. У сучасних демократичних державах влада реалізується через обрання громадянами до органів влади своїх представників. Народ обирає депутатів парламенту, а в деяких країнах і президента, які ухвалюють найважливіші рішення щодо управління державою.

Взагалі часто кажуть, що демократія є правлінням більшості. І це справедливо. Ухвалюючи рішення, керівники країни не можуть врахувати всі точки зору, думки всіх громадян. Тому вони виходять з думок більшості населення.

Водночас сучасна демократія передбачає не тільки слідування волі більшості, а й дотримання прав меншості. Такими меншостями можуть бути представники різних національностей, що мешкають у країні, прихильники різних релігій, жінки, діти. Цікаво, що в сучасному світі жінок більше за чоловіків, утім їх традиційно вважають меншістю, бо вони тривалий час були дискриміновані, та й зараз на практиці не завжди мають рівні права з чоловіками.

Для демократичної держави важливим є дотримання прав і свобод людини, розвиток громадянського суспільства – суспільства вільних і активних громадян.

Крім того, демократія як спосіб організації суспільного життя передбачає політичний та ідеологічний плюралізм – визнання рівноправності існуючих у суспільстві інтересів, ідеологій, культурних цінностей.

Переваги демократії зумовлені передусім тим, що сьогодні найрозвиненішими в економічному та соціальному плані є демократичні держави, зокрема Велика Британія, Франція, Японія, США, Канада. Ці країни давно прямують шляхом демократії. Останніми десятиліттями демократичний шлях розвитку обрали багато держав у Східній та Центральній Європі.

Щоб, на мій погляд, я змінила в нашій державі для захисту прав і законних інтересів людини, адже розв’язання важливих питань суспільного життя держави є основним критерієм демократичної держави.

У першу чергу я б намагалася вирішити газову проблему, роблячи ставку на немалі запаси газу у власній державі, і на цивілізовані переговори і домовленості з постачальниками газу із-за кордону.

У наш час усе гостріше перед нами постає питання екології як в цілому світі, так і в Україні. Але працевлаштування працівників у сфері екології в нашій країні знаходиться на дуже низькому рівні, а професія інженер-еколог взагалі вважається не престижною. І тому, я б намагалася забезпечити працевлаштування випускників вищих учбових закладів за фахом інженер-еколог, тим самим прискорити темпи вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища в різних регіонах країни.

У наш час часто можна стати свідками порушення спокою населення людьми в нетверезому стані, зокрема, підлітками. Усе це відбувається через неврегульований продаж спиртних напоїв і тому, я б запропонувала часткове підвищення цін на алкоголь і їх продаж лише за пред’явленням документу, котрий вказує на вік особи. А у разі порушення цих правил – штраф власникам торгівельних точок. Щодо штрафів, увела б покарання в грошовому виразі за розпиття спиртних напоїв у громадських місцях.

Україна страждає від тютюнової залежності. Це спричиняє серцево-судинні захворювання, хвороби дихальної системи, що збільшує показники смертності людей. Так як повністю позбутися тютюнових виробів не можливо, то необхідно заборонити їх продаж особам, які не досягли 21-річного віку.

Не хочу обділити увагою і соціальну сферу, зокрема, виділення коштів на утримання дитячих будинків країни, які знаходяться у плачевному стані.

Також Україна страждає від незадовільного стану доріг. Кошти на це державою виділяються, але йдуть не на будівництво та ремонт доріг, а в кишені власників будівельних організацій. З цього випливає боротьба з наступною проблемою – корупцією. Наше суспільство вже на прямому шляху до повної деградації та амаральності. Необхідно приділяти велику увагу на виховання духовно-здорового суспільства, не стримуючи розвиток культурної сфери.

Існує багато важливих проблем, які набувають глобального значення і необхідного вирішення.

Я щиро вірю в те, що правляча верхівка нарешті зрозуміє, що потрібно народу, і що необхідно для того, щоб створити справжню демократичну державу.