Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер у демократичній державі», Потапова Євгенія

Усі ми звикли до того, що в кожному колективі, групі людей є хтось, кого вважають лідером. Хто ж такий лідер? На це питання можна було б відповісти просто – хіба головний  не найкращий? Здавалося б, досить одній людині робити щось краще за інших, у чомусь переважати – і вона відразу здобуде повагу й стане цікавою для інших, зможе впливати на їх поведінку чи емоції. Але це не зовсім так.

На мою думку, цього не досить. Потрібно вміти впливати на оточуючих з допомогою своїх здібностей, вміння чи інших ресурсів. Лідер – безперечно харизматична особистість, яка хоче і може вести за собою, керувати; але в той же час відповідати за тих, хто тобі довіряє, уміти знайти підхід до кожного й не стати просто надзирачем, який говорить що і як робити.

Лідерство – це своєрідний талант, і мені здається, що я його маю.

У наш час не можна бути пасивними. Потрібно пропонувати, діяти, знаходити. І я не можу, наприклад, просто ходити на уроки в школі, а , відсидівши кілька годин, йти додому. Це неправильно й нудно. Ми з однокласниками часто придумуємо щось цікаве: різноманітні свята, зустрічі, концерти. Я люблю щось організовувати, пишу сценарії, часто  сама ведуча на шкільних святах. І так приємно, що до мене звертаються за порадами, мою думку хочуть знати й цінують її. Я не намагаюсь сприймати людей, як своїх «підлеглих», а навпаки власним прикладом показую, що було б краще зробити; я не стою над колективом, а знаходжусь між людьми і завжди готова вислухати протилежну думку й задуматись над нею.

Та все ж лідерські якості потрібно розвивати, постійно працюючи над собою. Мені є куди рости й до чого прагнути. Я ще стільки всього дізнаюсь, стільком речам навчусь.

Я – лідер, тому в житті я не дотримуватимусь відомої української приказки «моя хата скраю…». Активність та ініціативність – це людські якості, які б я хотіла розвивати. Я упевнена в собі, тому вважаю, що зможу залишатись справжнім лідером і в дорослому житті, у майбутній професії та сім’ї.