Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

«Я – лідер демократичного суспільства», Шевченко Євген

Слово лідер в перекладі з англійської означає “вести”, “керувати”, бути  попереду інших. Лідер-це людина, яка керує іншими людьми, стоїть на чолі держави, суспільства, колективу, а тому є прикладом для наслідування. Це означає, що людина-лідер повинна відрізнятися від інших людей, мати набір особливих якостей  характеру, гнучкий розум, вміння швидко приймати рішення, не боятися перешкод, сміливість брати на себе відповідальність і, звичайно, здатність зацікавити і згуртувати навколо себе людей, викликати в них повагу і бажання бути схожими на вас.

Історія людства, того чи іншого суспільства завжди була пов’язана з життям тієї чи іншої людини-лідера. Саме незвичайні люди, особистості писали історію. Ними були не тільки царі, королі, воєначальники, президенти, а й звичайні прості люди (художники, письменники, робітники, селяни  і, навіть, діти). Лідери  завжди прагнуть чогось досягти  в житті, не бажають пливти за течією, не хочуть бути і не можуть бути такими як усі, завжди намагаються змінити світ. Наприклад:  Б.Хмельницький, І.Мазепа, М.Грушевський та інші відомі діячі робили все для того, щоб Україна була вільною і щасливою державою.

Але не всі люди –лідери намагалися змінити світ на краще. Були й такі, які в боротьбі за владу керувалися тільки власними інтересами, примушували інших виконувати  свої накази. Щоб досягти своєї мети, вони  нехтували інтересами інших людей, вели війни, вбивали людей, нищили країни(Наполеон, Гітлер, Сталін).

Таким лідерам не місце в сучасному демократичному суспільстві, у якому всі люди  мають рівні права і свободи, рівні перед законом. На чолі демократичного суспільства  має право бути тільки чесна, смілива, безкорисна, справедлива людина-лідер.

Я хочу і прагну бути лідером у житті, тому що хочу бути першим в усьому: у спорті, у навчанні, в колі друзів. Я хочу, щоб у мене  було багато друзів, щоб мене поважали і цінували. Я хочу бути гордістю своєї сім”ї, а у майбутньому, можливо, і своєї країни. Щоб мої мрії здійснилися, потрібно багато працювати над собою, завжди про все мати власну думку, нічого не боятися, допомагати своїм товаришам і вчителям, завжди намагатися досягти поставленої мети, любити свою країну.