Зiрки
Зiрка

«…Наша місія — сприяння реформуванню України у відповідності до європейських стандартів, впровадження демократичних цінностей та розвитку громадянського суспільства в Україні…»

Зі Статуту
СМГО «Центр європейських ініціатив»

Третяк Юлія

У цьому світі досягає успіху тільки той, хто шукає потрібних йому умов, і якщо не знаходить, створює їх сам.

 Джордж Бернард Шоу

Чому я розпочала цією цитатою відомого класика? Тому що лише ми є господарями власної долі і ніхто крім нас не збирається нічого змінювати у нашій  з вами долі та рідної країни.

Ми живемо у молодій демократичній державі і хоч сьогодні ми – лише школярі, але вже в цю мить кожен з нас є громадянином, який не може залишатись осторонь суспільно значущих проблем, що потребують негайного вирішення.

ХХІ століття – доба  всеохоплюючого технічного прогресу і високоякісних комп’ютерних технологій. Суспільство ХХІ століття так захопилось покращенням економічної ситуації в нашій країні, побудовою демократичної держави та громадянського суспільства, визнанням України на міжнародній арені як рівноправного партнера, що зовсім забуло про те, хто буде продовжувачем цієї почесної місії. Можливо молодь, що зростає у світі безжальних кривавих комп’ютерних ігор, у світі насильства і ненависті, що демонструє нам телебачення? Дітей все менше починає цікавити мистецтво, наука, політика, історія, тому що дослідники дають свою інтерпретацію історичних подій, висвітлюючи лише долі відомих політиків. І виникають питання: а де ж я? Яка моя роль? Невже я зовсім не причетний до історії, до розбудови економічно – стабільної, політично – надійної держави?

Тому, коли я побачила анкету   Школи лідерів європейської держави, то зрозуміла: ось моя довгоочікувана відповідь. Проведення таких заходів допомагає молодому підростаючому поколінню знайти найголовніше – зрозуміти свою громадянську позицію. Кожну хвилину свого життя треба організовувати цікаво і корисно, довіряти свій вільний час і свої ідеї прогресивним наставникам, які спроможні розширити вузькі рамки буденного життя.

Останнім часом я дуже часто задумуюся про своє майбутнє, яке невід’ємне від майбутнього моєї Батьківщини і вважаю, що є декілька факторів, які сприяють позитивному, потужному і динамічному розвитку нашої держави та народу.

По – перше,  – це стратегія економічного розвитку. Думаю, що треба обрати очевидні для України «проривні» галузі успішного господарювання: високотехнологічну, аграрну, транспортну, ресурсну. І водночас необхідно відмовитися від екологічно брудних технологій. Поряд з цим розвивати туризм, освіту, інформаційні технології.

По – друге, встановлювати надійні зовнішньополітичні зв’язки. Тут треба крок за кроком вибудовувати нову поведінку України – країни – лідера Східної Європи на основі побудови союзу чи асоціації неядерних держав.

По – третє, - це формування української політичної нації. В італійців є така крилата фраза: «Створили Італію, тепер треба створити італьянців». Ми теж – у першу чергу повинні «створити українців»- еліту. Для цього необхідний час, послідовність , система елітарних шкіл, клубів. Тільки ділові, високоосвічені, доброчесні прагматикики – патріоти можуть здійснити реформування і розвиток України.

Ось таку політику проводила б я,  якби була Президентом України. В мене є ідеї. Але вони трохи фрагментовані. А щоб розробити повний план дій мені необхідно підвищити свій професіоналізм, набути необхідного досвіду лідерства. Тому зараз я маю за мету стати слухачем і активним учасником Школи лідерів європейської демократії.